Hlavní navigace

Rohlík.cz letos poprvé skončí v zisku, měl by být v řádu nižších desítek milionů

20. 12. 2018

Sdílet

Rohlik.cz - logo

Rohlík.cz letos poprvé skončí v provozním zisku, ten by měl být dle slov jeho zakladatele a hlavního akcionáře okolo 30 milionů korun. 

Obrat oproti tomu dosáhne „jen“ 2,4 miliardy, což je 100 milionů pod původním odhadem. Že eshop s potravinami skončí v zisku, naznačilo již první čtvrtletí roku, kdy obchod poprvé dle slov jeho zakladatele Tomáše Čupra po téměř čtyřech letech existence dosáhl účetního zisku před zahrnutím odpisů (EBITDA). Za poslední rok se měl také údajně zdvojnásobit počet zákazníků eshopu.

Sám Čupr letos navýšil svůj již tak většinový podíl v eshopu s potravinami na 59,82 procenta. Zbývajícími akcionáři eshopu jsou MITON, M&P Investiční a podnikatel Petr Borkovec.

Online prodej potravin patří v České republice ke špičce Evropy.  Více potravin online se v ČR prodá pouze ve Velké Británii a Francii. Potraviny tvořily podle dat výzkumné společnosti GfK za loňský rok 2,5 procenta celkového obratu rychloobrátkového zboží, průměr Evropy se přitom pohybuje mezi jedním a dvěma procenty, výjimku tvoří pouze Velká Británie s 6,9 % a Francie s 5,3 %. Společnost ale zároveň v jiné ze svých zpráv dodává, že trh s online prodejem potravin je v ČR již nasycený a dále příliš neporoste.

Podívejte se na videorozhovor, který jsme s Tomášem Čuprem natočili v září:

Rozhovor si můžete pustit i jako podcast:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).