Hlavní navigace

Rohlík.cz začne od podzimu rozvážet v Budapešti

23. 8. 2019

Sdílet

Tomáš Čupr - Rohlik.cz Autor: Jan Vaca, Internet Info

Svoji dříve oznámenou expanzi na maďarský trh zahájí potravinový e-shop Rohlík.cz na přelomu října a listopadu rozvozem po hlavním městě Maďarska a jeho blízkém okolí.

„Stejný koncept, dvakrát větší město, věříme, že tam prakticky beze změny budeme schopni aplikovat úspěšný playbook z Česka,“ srovnává pro český Forbes Tomáš Čupr plán na expanzi se začátky Rohlíku. 

Čupr magazínu prozradil, že maďarská pobočka bude zahrnovat šestičlenný tým vedený irským manažerem Jamesem McQuillanem, který v minulosti řídil české a slovenské Tesco Mobile. Vzhledem k větší velikosti území plánuje firma rozvážky do tří hodin od objednání.

Podobně jako při začátcích v ČR bude hlavní konkurenci představovat rozvážková služba Tesca. V Maďarsku nicméně na rozdíl od České republiky, kde patřil mezi průkopníky, vstupuje Rohlík na relativně etablovaný trh, kde má již britský řetězec v onlinu vybudovanou pozici a své věrné zákazníky. Výpad na maďarský trh chce e-shop financovat ze zisku s tím, že půjde o investici řádu v nižších desítek milionů korun. Rohlík.cz se přitom do provozního zisku poprvé překlopil teprve loni, ten za uplynulý rok dosáhl přibližně 30 milionů korun.

Maďarskou doménu kifli.hu (ekvivalent českého rohlíku, nese ovšem více významů) firma koupila letos v únoru

Videorozhovor s Tomášem Čuprem z loňského září si můžete pustit zde:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).