Hlavní navigace

Maďarsko

Rohlík.cz vrcholí přípravu na vstup do Maďarska, koupil doménu kifli.hu

Rohlík.cz finalizuje svou přípravu vstupu na maďarský trh. Zakladatel a většinový vlastník e-shopu Tomáš Čupr přes Twitter upozornil, že společnost ji zakoupila maďarskou doménu kifli.hu, významový ekvivalent českého Rohlík.cz. Čupr Maďarsko…

15. 2. 2019 13:13

USA straší spojence: kdo bude nakupovat od Huawei, toho můžeme odstřihnout od zakázek

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v pondělí v Budapešti varoval, že Spojené státy mohou odstřihnout své instituce a společnosti od spolupráce se zeměmi, které nakupují infrastrukturní prvky od čínského výrobce Huawei. Pompeo se podle svých…

12. 2. 2019 10:39

Vyhledávač nábytku Favi.cz jde do Maďarska a v Česku protočí dvě miliardy

Růst tuzemské e-commerce do zahraničí pokračuje. Český agregátor e-shopů pro nakupování nábytků a bytových doplňků Favi.cz expanduje do Maďarska, kam se letos v létě vydalo také Bonami jištěné penězi od Mitonu. Favi v minulém roce vstoupilo také…

Alza.cz v roce 2017 zvýšila obrat na 21 miliard a vypustila Alzáka na Maďary

Další rok a další rekord. E-shop Alza.cz za rok 2017 hlásí růst tržeb o 20,7 % na téměř 21 miliard Kč. Loni přitom Alza utržila 17,4 miliardy Kč. Zisk zatím nezveřejnila, podle místopředsedy představenstva Tomáše Havryluka by ale měl kopírovat růst…

Maďarská verze kanálu ID Xtra začala vysílat v češtině

V souvislosti se značkou Discovery se hovoří o vstupu kanálu Discovery Turbo Xtra, který by tak konkuroval zaběhnutým hráčům, jakým je například Auto Motor Sport.

Doba čtení: 1 minuta

Satelitní služba freeSAT vyřadila stanici Discovery ID, zařadila ID Xtra Magyarország

Stanice Discovery ID Xtra už je dobře známá i zákazníkům placených služeb na našem trhu. K dispozici je například klientům satelitní služby Digi TV, případně největší IPTV služby O2TV.

Doba čtení: 1 minuta

Inzerenti prozatím příliš nereflektují, že diváci používají u televize internet

Změnu by do budoucna pochopitelně mělo přinést hybridní vysílání HbbTV. Obchodní politiku v tomto duchu nedávno představily na setkání s novináři České Radiokomunikace.

24. 11. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Do České republiky a na Slovensko míří další satelitní operátor

Podle informací serveru DigiZone.cz by nová satelitní služba měla využívat opět družice na pozici 16 stupňů východně, konkrétně společnosti Telekom Austria Group.

Doba čtení: 1 minuta

Kanál H2 rozšíří distribuci, jeho vlastník uzavřel dohodu s majitelem UPC

„Jako vedoucí operátor kabelové televize v Evropě jsme schopni distribuovat programy A + E Networks na více trzích díky jedinému partnerství,“ uvedl šéf Liberty Global pro program Jeroen Bergman.

Doba čtení: 1 minuta

Spolumajitel Primy po Rusku definitivně opouští i trh neplacených kanálů v Maďarsku

Novým vlastníkem kanálů Viasat 3 a Viasat 6 plus videoslužby Viasat Play se stala společnost Sony Pictures Television Networks provozující placené programy AXN.

Doba čtení: 1 minuta

Nové multimediální boxy chce uvést satelitní služba freeSAT v horizontu měsíců

Šéf společnosti UPC DTH Michael Lee také uvedl, že firma plánuje pokračovat v nabídce neplacených oken programů z vyšších nabídek, které se osvědčily.

Doba čtení: 1 minuta

Zásilkovna otevřela pobočku v Budapešti. Je z ní Csomagküldő

Zatím dosud opomíjený trh si vyhlídla doručovací služba. Po Slovensku a Polsku totiž otevřela své první zastoupení v maďarském hlavním městě. Letos se chystá ještě do Rumunska.

Doba čtení: 1 minuta

Hudební televize MusicMix ukončila vysílání, byla i součástí satelitní služby Digi TV

Delší dobu již nejsou k dispozici ani webové stránky tohoto hudebního kanálu. Bývalá adresa musicmixtv.tv přesměrovává návštěvníky na stránky slagertv.tv.

19. 3. 2015 20:10
Doba čtení: 1 minuta

Maďarsko oslaví státní svátek, jeho veřejnoprávní televize se výrazně promění

Maďarská veřejnoprávní televize se dočká i sportovního kanálu M4. Jeho start je naplánován na červenec. Ve vysílání by neměly chybět přímé přenosy z Formule 1 nebo Liga mistrů UEFA.

Doba čtení: 2 minuty

Dětská stanice Cartoon Network začne vysílat čtyřiadvacet hodin denně

O programovou pozici se zmíněnou tematickou stanicí se dělí kanál TCM nabízející klasiku stříbrného plátna. Obě televize vysílají ve formátu 4:3 a nejsou lokalizovány do češtiny.

Doba čtení: 1 minuta

Dokumentární stanice Animal Planet začala vysílat širokoúhle, upravila i logo a grafiku

UVNITŘ FOTO – Změna obrazového formátu, která bude více vyhovovat majitelům širokoúhlých zobrazovačů, ale není jedinou novinkou, jíž si mohou diváci stanice Animal Planet všimnout.

Doba čtení: 1 minuta

Dokumentární kanál ID ve formátu 16:9, ale pouze v satelitní službě freeSAT

UVNITŘ FOTO – Kanál ID: Investigation Discovery bohužel není dostupný v češtině. Společnost Discovery Networks ho prioritně lokalizovala pro maďarský trh.

Doba čtení: 1 minuta

Spolumajitel Primy, švédská MTG, prodal volně šířené televize Viasat v Maďarsku

„Chceme se soustředit na naše aktivity ve free-to-air vysílání v Pobaltí, Bulharsku a České republice,“ říká prezident a generální ředitel MTG Jørgen Madsen Lindemann

Doba čtení: 2 minuty

Dokumentární stanice TLC a ID vysílají maďarskou reklamu, ale pouze na satelitu

Pozorný divák může od sebe odlišit dvě verze kanálu Investigation Discovery díky jejich logu. Satelitní mutace má logo menší, kabelová a IPTV podoba zůstala beze změny.

Doba čtení: 1 minuta

Digi TV vyřadila další program a upravila seznam stanic v certifikova­ných boxech

Vzhledem k tomu, že novinky, které klienty operátora příliš nepotěší, byly reflektovány také na oficiálních boxech, došlo ke snížení počtu programových pozic.

9. 1. 2015 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Dokumentární kanál Animal Planet chystá přechod na širokoúhlý formát

V souvislosti s touto značkou byla potvrzena i další novinka. 1. února dojde k přejmenování a proměně (rebrandingu) tohoto programu na Discovery Life. Změna se týká polského trhu.

Doba čtení: 1 minuta

Skylink vypne začátkem roku 2015 maďarské programy na satelitu Astra 3B

Zákazníkům, kteří mají balíček předplacený i po 6. lednu, se nevyčerpaná částka připíše do kreditu, který mohou použít na nákup jiných nabídek.

Doba čtení: 1 minuta

Maďaři v ulicích vyhráli, premiér Orbán odvolal daň z internetu

Po masových protestech v ulicích maďarský předseda vlády ustoupil od záměru zavést daň z přenášených dat. Naznačil ale, že snahy o zdanění online zisků nekončí.

Doba čtení: 1 minuta

Dětská stanice Disney Channel začne konečně vysílat širokoúhle

Co se týká HD verze tohoto kanálu, společnost Channels o ní v tuto chvíli nemá prozatím žádné informace. Vysoké rozlišení tak dětské kanály až na výjimky prozatím myjí.

Doba čtení: 1 minuta

Protesty proti dani z internetu v Maďarsku nekončí, do ulic vyšlo 100 tisíc lidí

Různé nápady své vlády snášejí Maďaři trpělivě už čtyři roky. Když ale teď chce zdanit data přenášená na internetu, vyšli masově do ulic.

Doba čtení: 1 minuta

Česká republika a Maďarsko budou mít oddělené verze stanice AMC

UVNITŘ VIDEO – Maďarská verze stanice AMC získala licenci na dobu 12 let, regulovat ji však bude česká vysílací rada. Program nabídne zejména americkou produkci, nově se zaměří i na seriály.

Doba čtení: 1 minuta

FilmBox Extra se změní na FilmBox Premium, chystá posílení obsahu

Chystaného proměně kanálu přikročí firma po předchozím průzkumu o povědomí této stanice. FilmBox Premium by měl být chápan jako značka především s premiérovým obsahem.

Doba čtení: 1 minuta

Česká televize by v budoucnu mohla mít vlastní kanál s archivní tvorbou

Stejně tematicky orientovaná stanice již funguje například v Maďarsku, kde je dostupná jako zpoplatněný kanál v DVB-T a dále si ji mohou naladit diváci na satelitu a v kabelových sítích.

Doba čtení: 2 minuty

Tlaková výše opět „kouzlila“ v televizním i rozhlasovém éteru nad Českem

UVNITŘ GALERIE – V pražských Bohnicích byl včera v nočních hodinách zaznamenán a následně zdokumentován příjem pozemní televize z Vídně a Bratislavy

Doba čtení: 2 minuty

Dokumentární kanál Discovery Science začne vysílat širokoúhle

UVNITŘ FOTO – Program má zároveň projít i vizuální proměnou, která je poměrně překvapivá. Výrazných novinek v tomto směru se program dočkal v polovině roku 2012.

Doba čtení: 1 minuta