Hlavní navigace

PPF vytvořila CETIN Group pro budování sítí ve střední a východní Evropě

2. 7. 2020

Sdílet

Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) Autor: Jan Sedlák

Telekomunikační skupina PPF Telecom Group spadající pod PPF dokončila oddělení telekomunikační infrastruktury od retailového byznysu u tří operátorů Telenor, které vlastní v Bulharsku, Maďarsku a Srbsku. Zároveň založila CETIN Group, kam kromě zmiňovaných spadá ještě CETIN v České republice.

„CETIN Bulharsko, CETIN v České republice, CETIN Maďarsko a CETIN Srbsko se po dokončení interní restrukturalizace stanou součástí skupiny CETIN Group, kontrolované PPF Telecom Group. Nově utvořené společnosti využijí zkušeností získaných při rozdělování O2 a CETINu v České republice v roce 2015 a budou moci těžit ze společného know-how a ze spolupráce v technologické, obchodní a inovační oblasti. Jejich velkoobchodních služeb budou v jednotlivých zemích využívat oddělení operátoři Telenor,“ uvádí PPF.

Sítě CETIN budou velkoobchodně nabízeny i dalším hráčům. Infrastrukturu bude možné využít na služby kolem internetu, IPTV, IT a kybernetické bezpečnosti. CETIN Group se má zaměřovat čistě na rozvoj infrastruktury, retailové firmy budou řešit produktový rozvoj a prodej.

„V jednotlivých zemích vzniknou po oddělení infrastruktury od retailové části (B2C i B2B) dva samostatné subjekty, z nichž každý se zaměří na svůj tržní segment, aby co nejefektivněji vyhověl rostoucím nárokům telekomunikačního trhu ve střední a východní Evropě,“ navazuje finanční skupina.

Předsedou představenstva CETIN Group byl jmenován Jan Kadaník, který posledních dvanáct let působil ve Švýcarsku a byl finančním ředitelem a CEO v Ameropa Group. Výkonným ředitelem a členem představenstva pak je Juraj Šedivý.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 7. 2020 1:27

    bez přezdívky

    Proč mě jen napadá, že toto není žádný originální nápad PPF.. ale prostě to odkoukali od mnohem dřívejšího rozdělení ČD - na SŽDC (Správa železniční dopravní cesty) a providera - České dráhy?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).