Hlavní navigace

Bulharsko

FilmBox získal od Endemolu vysoce hodnocené britské a australské série

UVNITŘ VIDEO – „Tvorbu, kterou jsme nedávno získali od Endemolu, bych označil jako velice solidním balíkem hodícím se pro primetimový obsah,“ uvedl výkonný šéf FilmBoxu Berk Uzieyel.

Doba čtení: 1 minuta

Discovery umístilo na satelit nový kanál ID Xtra HD, neslouží ale pro diváky

UVNITŘ FOTOGALERIE – Stanice je na českém trhu dostupná od 1. dubna v SD i HD rozlišení a jako první ji nabídla společnost Telefónica Czech Republic v rámci své IPTV služby O2TV.

Doba čtení: 1 minuta

Majitel Novy meziročně snížil provozní ztrátu o téměř 400 milionů korun

UVNITŘ PODROBNÉ HOSPODÁŘSKÉ VÝSLEDKY – Nejvýdělečnějším trhem CME je nadále Rumunsko. Nad Českou republikou si drží náskok přibližně deseti milionů dolarů.

Doba čtení: 2 minuty

Majiteli Novy se podařilo snížit meziročně ztrátu po zdanění o téměř polovinu

UVNITŘ PODROBNÉ HOSPODÁŘSKÉ VÝSLEDKY – CME v České republice klesly výnosy, v meziročním srovnání o více než osmdesát milionů dolarů. Nejvýdělečnějším trhem bylo Rumunsko.

Doba čtení: 1 minuta

Michal Zámec (Internet Shop): Loni jsme prodali kosmetiku za 2,3 miliardy korun

Ze skladu nedaleko Brna putují balíčky s kosmetikou do devíti zemí. Za poslední dva roky firma, která v Česku vystupuje pod značkou Parfums.cz, dokázala více než zdvojnásobit tržby.

Doba čtení: 9 minut

Rok 2013 na satelitu? Krachy operátorů, odpojování HD kanálů i významná akvizice

Satelitní službu Skylink letos významně zasáhl krach operátora Satellite BG, díky němuž musela vyřadit z nabídky hned několik kanálů v HD rozlišení. Programy v této kvalitě naštěstí také přibývaly.

Doba čtení: 10 minut

CME přestala zveřejňovat počet předplatitelů videoportálu Voyo

UVNITŘ DOKUMENT Podle posledních hospodářských výsledků CME zveřejněných v polovině letošního roku měl videoportál Voyo v České republice 27.100 přeplatitelů.

Doba čtení: 1 minuta

O vedení CME, vlastníka Novy, se rozdělí Christoph Mainusch a Michael Del Nin. Vystřídají Sarba

„Věřím, že schopnosti a dovednosti obou manažerů jsou správnou volbou pro CME,“ uvedl zakladatel firmy Ronald Lauder. Manažeři přicházejí z Time Warner.

15. 9. 2013 17:27
Doba čtení: 2 minuty

Provozovatel Letuška.cz expanduje do Bulharska

Společnost Asiana spustila prodejní portál s letenkami v Bulharsku. Chce si otestovat tamní trh před otevřením kamenné pobočky. Zvažuje i expanzi do sousedního Polska.

11. 9. 2013 15:30
Doba čtení: 1 minuta

CME klesly v Česku výnosy oproti prvnímu pololetí roku 2012 o téměř miliardu korun

UVNITŘ DOKUMENT Z dnes zveřejněných hospodářských výsledků také vyplývá, že CME klesly meziročně výnosy o 603 milionů Kč, provozní ztráta dosáhla výše 111 milionů korun.

Doba čtení: 1 minuta

Premier League na Nově Sport HD! Jenže v Bulharsku a od majitele Primy

Shoda názvů s konkurenční Novou Sport v Česku je čistě náhodná, švédský koncern Modern Times Group (MTG) vlastní v Bulharsku i plnoformátovou televizi Nova

Doba čtení: 1 minuta

Atraktivní nabídka neznamená všechno, poznala to i satelitní služba Skylink

TÝDENNÍ REVIZE – Satelitní operátor pocítil naplno dopad toho, co se může stát, když zkrachuje společnost, z jejíž nabídky přebíral do té svojí některé programy v HD rozlišení.

Doba čtení: 4 minuty

Hudební kanál Planeta HD ukončil nekódovanou distribuci na satelitu Astra 3B

Program si za dobu svojí dvouleté distribuce na pozici Skylinku oblíbili i čeští diváci, především pak muži, a to díky spoře oděným slečnám, které dávaly na odiv své přednosti.

Doba čtení: 1 minuta

Dopad krachu Satellite BG na zákazníky chceme minimalizovat, říká šéf Skylinku

Jaromír Glisník nevylučuje, že plán může nabourat některá ze zainteresovaných stran, protože do řešení problému jsou zainteresováni mimo jiné i poskytovatelé uplinkových služeb.

Doba čtení: 13 minut

První změna po konci Satellite BG: Nekódovaná BNT World na novém kmitočtu

UVNITŘ FOTO Nová frekvence je shodná s tou, kterou pro šíření některých svých programů formou virtuálních pozic využívá i česko-slovenský operátor Skylink.

Doba čtení: 1 minuta

Óčko Gold startuje v DVB-T, kabelu a IPTV. Na satelitu ho prozatím nenajdete

TÝDENNÍ REVIZE – Provozovatel televize se zatím na šíření prostřednictvím družice s žádným operátorem nedohodl. Diváci si tedy budou na něj muset nějakou dobu počkat.

Doba čtení: 5 minut

EroXy HD a další programy od SPI International ve Skylinku čeká přeladění

Společnost SPI International nechtěla jednání o zajištění satelitní kapacity blíže komentovat. Přeladění neproběhne střihem, zákazníky čeká minimálně několikadenní souběh.

Doba čtení: 1 minuta

Obavy se vyplnily: Operátor Satellite BG, partner Skylinku, k 31. květnu skončí

Podle vyjádření společnosti SPI International už se této firmě podařilo zajistit řešení, aby zákazníci satelitní služby Skylink nepřišli po 31. květnu o programy z balíčku Mixbox.

Doba čtení: 2 minuty

Jaromír Glisník, Skylink: Krachu operátora Satellite BG se neobávám

Šéf Skylinku doufá, že pokud by přece jen ke krachu Satellite BG, který podle jeho slov nehrozí, došlo, podařilo by se vzniklou situaci vyřešit s lucemburskou společností SES.

Doba čtení: 1 minuta

Partner Skylinku, bulharská Satellite BG, má vážné existenční potíže

Z kapacity Satellite BG jsou zákazníkům Skylinku dostupné například programy iConcert HD, Nat Geo Wild HD, MTV Live HD, ale i HD stanice známé z balíčku Mixbox.

Doba čtení: 1 minuta

CME klesly v Česku výnosy oproti prvnímu čtvrtletí roku 2012 o 437 mi­lionů korun

UVNITŘ DOKUMENT Z dnes zveřejněných hospodářských výsledků také vyplývá, že CME klesly celkově výnosy o 592 milionů Kč, provozní ztráta dosáhla výše 691 milionů korun.

Doba čtení: 1 minuta

Voyo, videportál CME, má celkově okolo sto tisíc předplatitelů

Ředitel internetu televize Nova Pavel Krbec měl přitom soukromě velice ambiciózní plán. Přál si, aby sto tisíc předplatitelů mělo Voyo jen v České republice. V reálu jich má ale několikanásobně méně.

Doba čtení: 1 minuta

Pro mezinárodní trh možná vznikne druhá verze Film Europe Channel, říká jeho šéf Ivan Hronec

V obsáhlém rozhovoru pro DigiZone.cz hovoří Hronec také o plánech pro příští rok, kdy by chtěl vysílání této stanice, ať už v lineární nebo nelineární podobě, dostat do mobilních zařízení.

27. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 20 minut

Stanice Auto Motor und Sport HD v satelitní službě Skylink konečně česky

UVNITŘ VIDEO Auto Motor und Sport HD, je, jak již název napovídá, televize zaměřená čistě na motoristický sport. Nabízí například různé testy vozidel i pohledy do zákulisí závodů.

22. 11. 2012 9:30
Doba čtení: 1 minuta

Přestaly vám fungovat některé HD kanály od Skylinku? Musíte je přeladit

PARAMETRY UVNITŘ Změna v nabídce největšího satelitního operátora u nás se týkala téměř desítky HD programů. Pokud se neprovedla automaticky, je nutné přijímači „pomoci“.

Doba čtení: 1 minuta

TV Barrandov po měsících spekulací konečně přechází pod nového majitele

TÝDENNÍ REVIZE – Dlouhodobé spekulace o prodeji TV Barrandov se potvrdily. Skylink zavádí nový programový balíček. Proč řada diváků nenaladí multiplex 4?

Doba čtení: 5 minut

Topfun a Voyo si konkurují, proti pirátům by se ale měli spojit, míní Radek Přikryl

Co přecházelo mohutné expanzi videotéky Topfun do chytrých televizorů většiny velkých značek? DigiZone.cz hovořil s jeho obchodním ředitelem Radkem Přikrylem.

Doba čtení: 19 minut

Novácké Voyo.cz bude dostupné i přes widgety televizorů Samsung

Doba čtení: 1 minuta

Zákazníci CS Linku a Skylinku mají o dva hudební HD kanály méně

Doba čtení: 1 minuta

Operátoři se marně brání satelitním pirátům. Ti jsou vždy o krok napřed

Nelegální příjem je pro satelitní operátory problémem, který trvá již téměř tři desetiletí. Je to vždy jako hra kočky s myší. Zatímco provideři kódovací systémy vcelku pravidelně mění nebo je nějakým způsobem upravuji, piráti jsou tu od toho, aby kódování takto chráněných programů prolamovali a přístup k němu nabízeli za úplatu na uzavřených satelitních fórech. Operátoři se bohužel brání marně, protože hackeři jsou vždy o krok napřed. Ukazuje to mimochodem i aktuální krok bulharského providera Satelitte BG, který přechází z kódování CryptoWorks na systém Conax.

Doba čtení: 5 minut