Hlavní navigace

EroXy HD a další programy od SPI International ve Skylinku čeká přeladění

31. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost SPI International nechtěla jednání o zajištění satelitní kapacity blíže komentovat. Přeladění neproběhne střihem, zákazníky čeká minimálně několikadenní souběh.

Zákazníci satelitní služby Skylink se budou muset v blízké době připravit na přeladění některých programů. Podle informací serveru DigiZone.cz tento krok čeká minimálně kanály společnosti SPI International, které Skylink přebíral z kapacity bulharského providera Satellite BG, jež oznámil k 31. květnu ukončení svojí existence. A kterých programů se tento krok konkrétně týká? Jsou to ty na transpondéru 206 (kmitočet 11817/V). Půjde o EroX HD, EroXXX HD, 360 TuneBox HD, Fightbox HD, Docubox HD a Fashionbox HD. Satellite BG končí oficiálně své fungování z důvodu toho, že se mu nepodařilo naplnit vytyčený obchodní cíl. Místo plánovaných 50 tisíc klientů jich získal pouze desetinu.

ICTZ23

K TÉMATU: Obavy se vyplnily: Operátor Satellite BG, partner Skylinku, k 31. květnu skončí

Klienti Skylinku se ovšem nemusí bát, že by o své programy po 31. květnu přišli. Přesto, že už Satellite BG nebude papírově existovat, satelitní signál bude na transpondérech, z nichž přebírá programy Skylink, ještě v následujících dnech nadále dostupný. Minimálně SPI International počítá s určitým souběhem, kdy se signál bude vysílat na původních i nových parametrech, aby měli zákazníci Skylinku dostatečný čas na přechod. K obchodním záležitostem se nebudeme blíže vyjadřovat, řekl serveru DigiZone.cz obchodní a marketingový manažer SPI International pro střední a východní Evropu Adrian Gumulák. Skylink chce o dalším postupu po krachu Satellite BG informovat v následujících dnech.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.