Hlavní navigace

Premier League na Nově Sport HD! Jenže v Bulharsku a od majitele Primy

30. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Shoda názvů s konkurenční Novou Sport v Česku je čistě náhodná, švédský koncern Modern Times Group (MTG) vlastní v Bulharsku i plnoformátovou televizi Nova

Nový sportovní kanál v HD kvalitě spustil poloviční majitel FTV Primy, švédský mediální koncern Modern Times Group (MTG), v Bulharsku. Na tom by nebylo nic tak zajímavého, kdyby se nový program nejmenoval Nova Sport HD. Pod stejným názvem provozuje v Česku svůj sportovní kanál hlavní konkurent Primy, skupina Nova. Nutno dodat, že MTG vlastní v Bulharsku i plnoformátový kanál Nova a jeho filmovou stanici Kino Nova (plus několik dalších tematických televizí).

WT100

K TÉMATU: Premier League na Nově Sport končí. Nahradí ji ruská a možná i portugalská liga

Bulharská Nova Sport HD ale na rozdíl od své české jmenovkyně nabídne jako hlavní programový tahák přenosy anglické fotbalové Premier League, dále basketbal, profesionální box, golf a motoristické sporty. Stejně jako v případě české Novy Sport jde o placený kabelový a satelitní kanál, který je součástí bulharské skupiny Nova Broadcasting Group. Nutno dodat, že v Bulharsku působí i majitel Novy, skupina CME. Vlastní tam nejsledovanější televizi bTV a její tematické klony.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).