Hlavní navigace

Partner Skylinku, bulharská Satellite BG, má vážné existenční potíže

14. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Z kapacity Satellite BG jsou zákazníkům Skylinku dostupné například programy iConcert HD, Nat Geo Wild HD, MTV Live HD, ale i HD stanice známé z balíčku Mixbox.

Bulharská satelitní služba Satellite BG, prostřednictvím níž přebírá některé programy do své nabídky i česko-slovenský operátor Skylink, trápí vážně existenční potíže. Informoval o tom server Broadband TV News s odvoláním na tamní zpravodajský web Capital.bg. Z původní zákaznické základny, která čítala asi padesát tisíc klientů, se operátor dostal během několika let přibližně na jednu desetinu. Nebylo to ale pod stávajícím názvem. Operátor se nejprve jmenoval ITV Partner, později byl přejmenován na Total TV, a nakonec na Satellite BG. Služba měnila i své majitele.

NEPŘEHLÉDNĚTE: SPI International chce pro Filmbox Arthouse obětovat jeden z EroXů

Společnost MID Europa Partners (MEP), která operátora ITV Partner koupila v roce 2009, měla se službou velice ambiciózní plány. Chtěla do něho investovat 45 milionů eur, v přepočtu přes jednu miliardu korun, a zvýšit podíl na trhu na dvojnásobek, tedy z tehdejších 15 na 30 %, což se ale nikdy nepovedlo. Nakonec došlo k prodeji firmy tamních podnikatelům Ljubomiru Pavlovovi and Rumenu Atarskemu, kteří stáli za bulharskou stanicí TV7. Následovala dohoda s operátorem Mobiltel. Ta ovšem později padla a Satellite BG se dostala do finančních potíží.

KL23 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: SPI International spustí kanál Filmbox Arthouse zaměřený na nezávislou tvorbu

Pokud by výše popsané problémy vedly ke konci bulharské satelitní služby, vážně by se dotknuly i česko-slovenského operátora Skylink. Její provozovatel, lucemburská společnost M7 Group, má sice smlouvu na distribuci kanálů podepsanou přímo s jejich provozovateli, nicméně kapacita, na níž se nachází, patří partnerovi Skylinku, tedy Satellite BG. Jde mimo jiné o stanice iConcert HD, Nat Geo Wild HD, MTV Live HD, ale i balík programů společnosti SPI International – Fightbox HD, Docubox HD, EroXy a další. Operátor by si musel zajistit jejich distribuci na vlastní náklady.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).