Hlavní navigace

Discovery umístilo na satelit nový kanál ID Xtra HD, neslouží ale pro diváky

9. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTOGALERIE – Stanice je na českém trhu dostupná od 1. dubna v SD i HD rozlišení a jako první ji nabídla společnost Telefónica Czech Republic v rámci své IPTV služby O2TV.

Společnost Discovery Networks, provozovatel řady tematických stanic pod hlavičkou Discovery a Animal Planet, umístila v noci ze včerejška na dnešek do svého distribučního multiplexu na satelitu Thor 6 také svou novou stanici ID Xtra HD. Nová stanice je zde umístěna hned dvakrát a neslouží pro individuální příjem. Využít ji mohou například kabeloví a IPTV operátoři. Distribuce v nabídce freeSAT od UPC nebo Nové Digi firmy Slovak Telekom pochopitelně není do budoucna vyloučena. Ve stejném multiplexu už jsou šířeny například HD verze Discovery Showcase, Animal Planet a Discovery Science.

K TÉMATU: Discovery spustí nový kanál ID Xtra, dostupný bude i v Česku a na Slovensku v HD kvalitě

Cloud 22 temata

Programové pozice jsou označeny v distribučním balíku jako ID Xtra Europe HD. Na první je stanice k dispozici v angličtině, maďarštině, ruštině a turečtině, na druhé pak v angličtině, bulharštině, češtině a slovinštině. Obě programové pozice jsou opatřeny systémem podmíněného přístupu PowerVu a neslouží, jak již bylo řečeno, pro individuální příjem. Stanice je přenášena ve standardu MPEG-4/AVC. Stanice ID Xtra navazuje na již existují kanál ID a věnuje se výhradně pořadům obsahujícím záhady a napětí. Program je určený primárně ženám a jako první ho v České republice nabídla 1. dubna společnost Telefónica.

Parametry příjmu: Thor 6 (1 stupeň západně), 12303/V, SR 27500, FEC 5/6, norma DVB-S2/8PSK, kódování PowerVu, identifikace ID Xtra Europe HD

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.