Hlavní navigace

Vyhledávač nábytku Favi.cz jde do Maďarska a v Česku protočí dvě miliardy

23. 10. 2018

Sdílet

Favi.cz

Růst tuzemské e-commerce do zahraničí pokračuje. Český agregátor e-shopů pro nakupování nábytků a bytových doplňků Favi.cz expanduje do Maďarska, kam se letos v létě vydalo také Bonami jištěné penězi od Mitonu.

Favi v minulém roce vstoupilo také do Polska, Rumunska a na Slovensko. Na všech těchto trzích aktuálně registruje desítky tisíc uživatelů denně. V Maďarsku chce firma růst zopakovat. V zemi aktuálně přes svoji online platformu nabízí přes 300 tisíc produktů od necelé padesátky partnerů.

Favi funguje od roku 2015 a v následujícím roce do něho finančně vstoupil fond Pale Fire Capital (Barta, Šenkypl, Holý). Investoři získali podíl dvě pětiny.

„Aktuálně Favi.cz navštíví téměř 150 tisíc lidí, kteří mohou vybírat zboží z více než 600 e-shopů i kamenných obchodů. V České republice odhaduje zprostředkované tržby u zařazených obchodů na více než dvě miliardy korun ročně,“ uvádí firma.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 10. 2018 11:55

  Tomáš Ruprecht (neregistrovaný)

  Achjo, chtěl jsem se mrknout na Sbírku listin na jejich účetní závěrku a jak vidno, Favi online s.r.o. jsou klasické STYDLIVKY :-(, které se STYDÍ za své hospodářské výsledky - no jo, 21. století bude asi STOLETÍM STYDLIVEK :-(

 • 23. 10. 2018 11:27

  Realista (neregistrovaný)

  Děkuji za úpravu titulku tohoto článku z E - shop na Vyhledávač nábytku....... .Škoda jen, že jako známku úspěchu firma nedeklaruje své tržby z účetnictví a musela se uchýlit k formulaci "V České republice odhaduje zprostředkované tržby u zařazených obchodů na více než dvě miliardy korun ročně,“ uvádí firma". Když se řeknou "miliardy", tak to jistě lépe zní.

 • 23. 10. 2018 12:22

  tom (neregistrovaný)

  favi.cz jo to znám tam jsem nedavno objevil obrazy s mejma rendrama a fakt jsem nikomu práva nedával... nejdriv jsem to chtel hned resit, ale pak koukam, ze je to jen vyhlodavac a inzerovat tam muze kdekdo a na frantovy z horni dolni si fakt nic nevezmu...

 • 24. 10. 2018 11:52

  Jirka (neregistrovaný)

  Právě řešíme koupi nábytku. Když člověk hledá na webu, tak spousta odkazů vede právě na favi.cz. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, že je to jen agregátor a ne e-shop. Navíc naprosto mizerný agregátor - pokusil jsem se ho i použít, ale použitelný není, hledat a vybrat se na něm nedá, hlavně kvůli tomu, že věci nejdou rozumně filtrovat a každá se opakuje milionkrát (předpokládám, že proto, že nepozná, že je to stejný kus nábytku nabízený různými e-shopy s různými popisky). Navíc pak člověk přejde na konkrétní e-shop a stejně zjistí, že danou věc nelze objednat.

  Takže nakonec jsem si zařadil favi.cz do stejné skupiny jako bambilion katalogů hotelů a bambilion katalogů firem: je to otravný spam, který je potřeba ve výsledcích hledání přeskakovat. Pokud někam tahle hrůza expanduje, tak chudáci Maďaři. Snad to brzy zkrachuje, nemyslím si, že na spamu jde postavit dlouhodobě funkční business model. Nebo teda aspoň doufám, že nelze. Snad se před tím nevyrojí hromada napodobovačů, jako to dopadlo s těmi hotely a firmami, to už by nábytek na webu nešel vyhledávat vůbec.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).