Hlavní navigace

Alza.cz v roce 2017 zvýšila obrat na 21 miliard a vypustila Alzáka na Maďary

31. 1. 2018

Sdílet

Alza.cz - Alzák Autor: Alza.cz

Další rok a další rekord. E-shop Alza.cz za rok 2017 hlásí růst tržeb o 20,7 % na téměř 21 miliard Kč. Loni přitom Alza utržila 17,4 miliardy Kč. Zisk zatím nezveřejnila, podle místopředsedy představenstva Tomáše Havryluka by ale měl kopírovat růst tržeb.

Česko a Slovensko v roce 2017 rostlo o 17,9 a 19,5 procenta (český trh má na celkových tržbách obchodu stále nadpoloviční podíl), skokanem roku je ale pro Alzu hlavně Maďarsko, které vyrostlo o 40 %. Tamní aktivity Alzy ale samozřejmě začínaly v podstatě od nuly.

Firma spustila e-shop lokalizovaný do maďarštiny v roce 2016, loni už v Maďarsku otevřela první showroom, který se má letos rozšiřovat. Na podzim v Maďarsku spustila také první televizní kampaň s tradičním maskotem Alzákem. „Rychle se objevily první parodie a virální videa,“ usmívá se Havryluk.

Na Maďarsko se firma ve své zahraniční expanzi soustředí i v letošním roce. Alza také otevřela první prodejnu v Rakousku. Právě Německo a Rakousko mají být v budoucnosti dalšími trhy, na které se chce Alza soustředit. Zvažuje i otevření první německé prodejny.

Podle zveřejněných čísel Alze stoupá podíl objednávek z mobilních zařízení. V loňském roce přes mobily a tablety zákazníci udělali 30 % objednávek, říká e-shop.

Další čísla o loňském roce na Alza.cz e-shop nabízí ve své infografice.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 1. 2018 23:45

  Martin (neregistrovaný)

  Neuvěřitelné výsledky a růst. Ale pokud si člověk teď objedná a za hodinu a půl dole zvoní kurýr a je to tu, pak se prostě není čemu divit.

 • 1. 2. 2018 9:26

  Hugo bos (neregistrovaný)

  Tomu se říká svoboda podnikání, jejíž nedílnou součástí je marketing. Evidentně jim to vychází, pokud jim lidé platí každý rok více a více. +20% Y/Y je luxusní výsledek. A hlavně: Alza tě nenutí u nich nakupovat.

 • 31. 1. 2018 21:23

  chudáci Maďaři (neregistrovaný)

  Maďarů je mi líto že se k nim dostala ta zelená nákaza ale Němcům to ze srdce přeji. V každém případě mě těší že z těch desítek tisíc co jsem utratil za elektroniku, nedostala Alza.cz ani korunu, jelikož mě uráží jejich bezohledná reklama ve stylu Socialistické diktatury. Ale evidentně na českou lůzu zvyklou poslouchat rozkazy, funguje velmi dobře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).