Hlavní navigace

Alza loni posunula svůj rekord. Tržby překonaly 17 miliard

Sdílet

Jan Beránek 23. 1. 2017

E-shop z pražských Holešovic rostl v podstatě stejně jako celý e-commerce trh, který loni těsně nepokořil stomiliardovou hranici. Podle předběžných výsledků loni Alza dosáhla tržeb 17,4 miliardy korun bez DPH.

Loňský rok přinesl Alze konsolidaci konkurentů, když antimonopolní úřad schválil převzetí Mallu skupinou Rockaway. Roztočila se tak kola ostřejší soutěže než dosud. "V závěru roku u nás zákazníci nakoupili za jediný den zboží v hodnotě přes 200 milionů korun, padla i hranice miliardové tržby za jediný týden,“ tvrdí v tiskové zprávě místopředseda představenstva Tomáš Havryluk. 

Výrazně obchodu vzrostla návštěvnost z mobilů. Tam se jedná o nárůst o sedmdesát procent. V závěru roku rozjel obchod i dětský portál Alza ProDěti, se kterým má do budoucna velké plány. 

Kromě novinek v logistice zkusila loni Alza i program „Nový iPhone každý rok“. Ten postupně rozšířila i o další dražší modely smartphonů, notebooků nebo herních počítačů.

V prosinci se pak první kamenné prodejny dočkali také zákazníci mimo území České republiky a Slovenska. „K otevření první zahraniční kamenné prodejny jsme směřovali od počátku naší zahraniční expanze. Volba padla na Budapešť, mimozemšťana Alzu tak učíme mluvit maďarsky,“ dodal Havryluk.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 1. 2017 7:50

  . . (neregistrovaný) ---.aoj.io

  ekonomická nauka zná pojem komplexní produkt, ne jen kupní cena je to co si kupuješ, někdo si třeba rád připlatí za dostupnost, rychlost, spolehlivost, záruky a další pro něj asi důležité věci. Už jen doručení kurýrem nebo Alzaboxem po Praze je pro řadu lidí neocenitelná služba.

  Jedinej blbej jsi ty, generalizuješ svoje preference na cenu na celou populaci a všichni, kdo jinak smýšlejí urážíš.

  (nejsem zastáncem Alzy)

 • 24. 1. 2017 7:59

  Martin (neregistrovaný) 84.246.161.---

  To, že lidé neporovnávají jen ceny, je naopak správně, protože obchodů, které umí "bojovat" jen cenou je nespočet, ale těch, které nabídnou i odpovídající služby, minimum. O to víc Alze fandím.

 • 23. 1. 2017 21:18

  Karel Novotný (neregistrovaný) 178.17.80.---

  Takže zelenej zmr.d bude skřehotat i maďarsky. To budou mít Maďaři radost, co jim to tam exportujem.
  Stydím se za Alzu.
  Bohužel lidi jsou blbí všude a ceny neporovnávají, řídí se reklamou. Takže bohužel bude alza vydělávat i tam.