Hlavní navigace

APEK: E-shopy loni těsně nepokořily 100 miliard. Letošek ovlivní hlavně EET

3. 1. 2017

Sdílet

Vánoční nákupní horečka přinesla tuzemské e-commerce scéně opět – jako každý rok – rekord. Celkové obraty nakonec přesáhly podle dat APEKu osmadevadesát miliard korun. Odhady se pohybovaly o jednu miliardu níž. 

Letošní rok podle Asociace ovlivní trh rozjezd EET. Evidence se e-shopů začne týkat od prvního března. Ale může to být ještě všechno jinak. V polovině ledna se má totiž v parlamentu hlasovat o změně zákona, který EET upravuje. 

„Hlasování o úpravě příslušného zákona proběhne v polovině ledna. Pan ministr naše argumenty přijal za své, nicméně z tématu vyjmutí on-line plateb se stal bohužel nástroj politického boje. Stále věříme, že zákonodárci bez ohledu na stranickou příslušnost a emoce pochopí, jak je zařazení internetových plateb do EET zbytečné a současně složité, v některých případech prakticky nemožné,“ tvrdí předseda APEKu Jan Vetyška

Další výzvou pro letošek bude vyřešení dopravy. Dopravci totiž loni začali narážet na stropy svých možností. „Během Vánoc 2016, bohužel, panovala se službami některých dopravců nespokojenost jak mezi obchodníky, tak i zákazníky. Společnosti doručující balíky se potýkaly s nedostatkem řidičů a musely řešit velké problémy při dodání objednaného zboží. Věříme, že je to pro ně výzva pro rok 2017 a že letošní Vánoce dopadnou o dost lépe,“ hodnotí Vetyška. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).