Hlavní navigace

Rohlik.cz začne v Budapešti rozvážet od prosince

20. 11. 2019

Sdílet

Rohlik.cz

Svoji dříve oznámenou expanzi na maďarský trh zahájí potravinový e-shop Rohlík.cz s mírným zpožděním. Původně k ní mělo dojít na přelomu října a listopadu, nyní z informace EDI partnera Rohlíku, společnosti Grit, vyplynulo, že nejznámější český potravinový eshop začne rozvážet nákupy po Budapešti od prosince.

Zakladatel Rohlíku Tomáš Čupr již dříve prozradil, že maďarská pobočka bude zahrnovat šestičlenný tým vedený irským manažerem Jamesem McQuillanem, který v minulosti řídil české a slovenské Tesco Mobile. Tesco se svojí rozvážkovou službou bude také představovat hlavního lokálního konkurenta. V Maďarsku nicméně na rozdíl od České republiky, kde patřil mezi průkopníky, vstupuje Rohlík na relativně etablovaný trh, kde má již britský řetězec v onlinu vybudovanou pozici a své věrné zákazníky a Rohlík.cz (respektive Kifli.hu) se zde ocitne v pozici tržního vyzyvatele.

TIP: Rohlík.cz vrcholí přípravu na vstup do Maďarska, koupil doménu kifli.hu

 Koncept chce firma zachovat stejný, jako v Praze, bude nicméně dovážet jen se zárukou do tří hodin od objednání, důvodem je dvojnásobná rozloha města a časté dopravní zácpy. Výpad na maďarský trh hodlá firma financovat ze zisku s tím, že půjde o investici řádu v nižších desítek milionů korun. Rohlík.cz se přitom do provozního zisku poprvé překlopil teprve loni, zisk za uplynulý rok dosáhl přibližně 30 milionů korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).