Hlavní navigace

Rohlík investuje do robotizace skladů 400 milionů eur, začne v Německu

Sdílet

David Slížek 8. 10. 2021
Rohlik.cz - sklad - logistika Autor: Rohlik.cz

Až trojnásobné zvýšení kapacity svých distribučních center a produktivity při vyskladňování zboží si od automatizace skladů slibuje tuzemská e-commerce skupina Rohlik Group. První robotické řešení chce spustit v distribučním centru své německé odnože Knuspr.de v Mnichově. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

„Skladovací boxy systému AutoStore jsou vertikálně umístěné do mřížky a uložené v krychlové struktuře. Boxy vybírají roboti, kteří se pohybují po konstrukci na kolejnicích. Ta je doplněná o efektivní vychystávací pracoviště,“ popisuje Rohlik Group s tím, že do automatizace v první fázi nasype 45 milionů eur a v letech 2022 – 2025 celkem až 400 milionů eur.

Robotizace má rozšířit kapacitu mnichovského distribučního centra o 30 %. „Mnichovské distribuční centrum je rozděleno do několika teplotních zón: suché, chlazené a mražené. Automatizace v Knuspr.de pokryje v první fázi suchou zónu, v rámci které se nachází až 10 000 produktů. Pokryje tak 60 % tohoto sortimentu,“ doplňuje společnost.

V Česku chce firma postavit plně automatizovaný sklad v Chřášťanech u Prahy, hotový má na podzim příštího roku.

Online supermarket Rohlik.cz vstoupil na německý trh letos v srpnu pod značkou Knuspr.de. Zatím rozváží nákupy v Mnichově a chystá rozšíření do Frankfurtu, Dortmundu, Hamburku nebo Kolína nad Rýnem. Skupina Rohlik Group působí také v Maďarsku a Rakousku.

Distribuční centrum Rohlik.cz
Autor: Rohlik.cz

Distribuční centrum Rohlik.cz

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.