Hlavní navigace

Rozhovor s Václavem Klausem na Primě podle vysílací rady porušil zákon

31. 7. 2019

Sdílet

Václav Klaus v pořadu Partie TV Prima Autor: TV Prima

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání upozornila televizi Prima, že při červnovém rozhovoru s exprezidentem Václavem Klausem porušila zákon. Moderátorka Partie nereagovala na jeho tvrzení, že moravští účastníci demonstrace na Letenské pláni dostávají za svou účast zaplaceno. Televize tím porušila zákonem požadovanou objektivitu a vyváženost.

Pořad byl odvysílán 23. června 2019. Klaus v něm doslova řekl: „…druhá věc je demonstrace manipulované, demonstrace organizované, demonstrace, na které se sváží lidi z Moravy zadarmo, aby, aby se dostali do Prahy, a ještě jim je za to něco zaplaceno“.

„Divák mohl nabýt dojmu, že pokud tvrzení zaznělo od osoby se zjevnou autoritou a moderátorka jej nijak nerozporovala, jedná se o nezpochybnitelný fakt,“ zhodnotila vysílání rada. Televize dostala zároveň s upozorněním týdenní lhůtu na nápravu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).