Hlavní navigace

Rozpočet České televize schválen, na DVB-T2 dá 430 milionů korun

20. 2. 2020

Sdílet

Petr Dvořák, Česká televize Autor: Česká televize

Rada České televize při středečním zasedání napotřetí schválila rozpočet veřejnoprávní televize na letošní rok. Sestaven je jako vyrovnaný s výnosy i náklady ve výši 6,76 miliardy korun. 

Na výrobu a nákup pořadů půjde 2,3 miliardy korun. Jako každý sudý rok si zvýšené prostředky vyžádají velké sportovní akce, ke kterým má Česká televize práva. Letos jsou to letní olympijské hry a Mistrovství Evropy ve fotbale. 

Celkem 430 milionů korun letos Česká televize vydá v souvislosti s přechodem na DVB-T2. „Plánované výdaje související s přechodem na DVB-T2 na rok 2020 zahrnují především náklady spojené se službami nového přechodového multiplexu 11, vlastní informační kampaň k přechodu, zahájení realizace projektu nové vysílací platformy (distribuční mix) a investiční výdaje spojené s technologickou změnou přechodu na standard 1080p,“ vysvětluje vedení ČT.

„Dále bude probíhat postupná obměna produkčních řetězců ČT spojených s technologickou změnou přechodu z formátu 1080i na 1080p. Na základě vypracované koncepce udržitelného rozvoje nových platforem bude během roku 2020 speciálně vytvořený tým pracovat na vývoji a realizaci nové videoplatformy České televize,“ avizuje management Petra Dvořáka.

„Projekt DVB-T2 je největším projektem České televize pro roky 2018 až 2021 a zahrnuje nejen vlastní přechod na vysílací standard DVB-T2/HEVC, ale také nutný přechod formátu záznamu obrazu ve vysokém rozlišení z 1080i na 1080p. Z hlediska dlouhodobé strategie bylo do projektu nutné zařadit i plán na udržitelný rozvoj Nových medií a s tím související strategii vývoje perspektivního distribučního mixu. Celkové výdaje jsou odhadovány na 900 mil. Kč až 1,3 mld. Kč,“ uzavírá vedení televize v dokumentu k rozpočtu.

Rozpočet na rok 2020 také počítá s další etapou generační obměny televizní techniky, výrobních kapacit a infrastruktury v areálu České televize v Praze, kde některá zařízení a technologie jsou na hranici životnosti a je potřeba je postupně obnovovat. Na generační obměnu je v roce 2020 naplánováno použít 132 milionů Kč. 

Nejpodstatnějším zdrojem příjmů České televize jsou tradičně televizní poplatky, letos by měly do jejího rozpočtu přinést 5,67 miliardy korun. Z podnikatelské činnosti očekává 777 milionů korun. 

Rozpočet při hlasování podpořilo 11 radních, radní Michael Hauser byl proti a radní Vladimír Karmazín se zdržel hlasování. Dva členové rady na jednání nebyli. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).