Hlavní navigace

Rozvoz jídla Uber Eats se chystá na start v Praze, hledá i řidiče motorek a kol

9. 7. 2018

Sdílet

Uber Eats

Uber už se zřejmě chystá na spuštění Uber Eats v Praze. Už dříve se objevily informace, že by se tato služba pro rozvoz jídla u nás měla objevit během léta. Společnost aktuálně aktivně „loví“ řidiče, kteří by mohli dodávky zajišťovat.

Kampaň v češtině například propaguje na Facebooku. Uber má zájem nejenom o řidiče automobilů (současní řidiči Uberu mohou rozvážkou jídla vykrývat prostoje a podobně), ale také o řidiče motorek a kol. U motorky je třeba být starší 18 let, mít „jakýkoliv typ“ motorky nebo platný řidičský průkaz a občanku. U kola je rovněž třeba mít alespoň 18 let a platnou občanku.

Přihlašovat je možné se online s tím, že je třeba Uberu poslat požadované dokumenty v elektronické podobě. Současní řidiči Uberu mohou o začlenění do programu Uber Eats zažádat v aplikaci a odsouhlasit podmínky. Rozvoz jídla mohou zapínat a vypínat podle sebe.

Uber Eats už také nějakou dobu do své databáze přidává partnerské restaurace. Služba obecně zákazníkům slibuje, že objednané jídlo doručí během 30 minut. Pozici vašeho kurýra je také možné sledovat na mapě.

Uber Eats už má web v češtině a inzeruje také stažení aplikace z Google Play a App Store. Služba u nás prozatím nefunguje, ale už je možné se přihlásit běžným účtem Uberu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).