Hlavní navigace

Vysílací radu doplní manažer Vadim Petrov

13. 3. 2019

Sdílet

Vadim Petrov Autor: PR Klub

Novým členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání se stal manažer Vadim Petrov. Na návrh hnutí ANO ho do funkce v tajné volbě zvolila Poslanecká sněmovna. Podpořilo ho 93 poslanců.

„V radě se uvolnila dvě místa. První už od října 2018 po skončení mandátu Milady Richterové. A 6. března 2019 se uvolnilo místo po Richardu Svobodovi,“ vysvětlil předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO). Poslanci sice zkoušeli doplnit radu už v prosinci a v lednu, tehdy ale žádný z kandidátů neprošel.

Šanci na druhé volné místo mají nominant SPD Ladislav Jakl a Milan Bouška, kterého navrhuje ODS. Jakla podpořilo 85 poslanců, Boušku 61. Oba tak postoupili do druhého kola, které se uskuteční 20. března.

Vadim Petrov je pedagog, manažer a konzultant, který spoluzakládal sdružení PR Klub. Původní profesí je hudebník. Před rokem 1989 pracoval jako hudební režisér a dramaturg v televizi, poté ve státní správě a vrcholném managementu.

„Především by rada měla víc vysvětlovat veřejnosti, co dělá. Komentovat aktuální kauzy, problematiku fake news, technologický rozvoj a odborná témata i z hlediska EU, jejichž konferencí se účastní. Iniciovat jednání, semináře, kulaté stoly a workshopy za účasti mediálních odborníků, zástupců technologického rozvoje, médií veřejné služby a podnikatelů, státní správou a s parlamentem,“ přiblížil svou představu v nedávném rozhovoru pro web Info.cz.

Volba členů vysílací rady je odlišná od doplňování Rady České televize nebo Rady Českého rozhlasu. Zatímco u veřejnoprávních médií kandidáty oficiálně navrhují veřejné organizace a instituce, do RRTV navrhují členy přímo poslanecké kluby. Radních je celkem 13 a jejich mandát trvá šest let. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).