Hlavní navigace

RRTV: Stanice Kino Barrandov a Barrandov Krimi nedodržují podmínky licence

10. 6. 2021

Sdílet

Jaromír Soukup Autor: TV Barrandov

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zkontrolovala odvysílané pořady na stanicích Kino Barrandov a Barrandov Krimi, přičemž zjistila, že programová skladba obou stanic neodpovídá jejich licencím. Majiteli stanic Jaromíru Soukupovi proto posílá úřední upozornění. 

Porušení základní programové specifikace a dalších podmínek licence programu Barrandov Krimi dokládá vysílací rada na základě monitoringu ze 4. května 2021. Na stanici nebyly odvysílány žádné pořady pro děti a mládež, dokumentární pořady, dramatická tvorba mimoevropské provenience, ani zpravodajské a publicistické pořady. Ale podle základní programové specifikace se má – navzdory názvu – jednat o program se zaměřením na pořady pro děti a na dokumenty převážně americké provenience pro různé věkové skupiny diváků. „Další programové podmínky hovoří o tom, že podíl pořadů pro děti a dokumentů převážně americké provenience pro různé věkové skupiny diváků bude 51 %,“ připomíná RRTV.

V kontrolovaný den i v dalších dnech běžely na stanici Barrandov Krimi místo zmíněných žánrů reprízy soudních reality show TV Barrandov, v nočních hodinách potom reprízy zábavních pořadů. Rada rozhodla, že dá provozovateli stanice lhůtu 90 dnů na nápravu.

Stejnou lhůtu dostala stanice Kino Barrandov, jejíž programová skladba má obsahovat premiéry a reprízy převážně filmů a seriálů, zejména zahraniční provenience různého žánrového zaměření. Monitoring provedený 16. února 2021 však ukázal, že byly odvysílány pouze tři seriály: Clara a Adrian, Velkolepé století a Odstíny lásky. Jejich souhrnná stopáž byla tři hodiny, a ostatní vysílání tvořily opět reprízy reality show a dalších zábavních pořadů TV Barrandov. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).