Hlavní navigace

S rozvojem Bonami a Lavito má Mitonu pomoci nový venture partner Pavel Vopařil

23. 1. 2018

Sdílet

Pavel Vopařil - Miton Autor: Miton

V roce 2017 zprostředkoval prodej Slevomatu a teď má investiční skupině Miton pomoci i s dalšími projekty. Někdejší obchodní ředitel vydavatelství Economia nebo firmy Centrum Holdings Pavel Vopařil přichází do firmy jako tzv. venture partner.

Na starosti bude mít rozvoj dvou služeb, do kterých také sám investoval: lazebnické aplikace Lavito, kterou Miton provozuje v Polsku a Turecku, a designového a nábytkového e-shopu Bonami, který momentálně působí ve čtyřech evropských zemích a plánuje další expanzi.

„Těmto firmám bude Pavel Vopařil pomáhat ve strategických záležitostech a v klíčových rozvojových otázkách. Zároveň bude úzce spolupracovat a podporovat CEO obou společností,“ popisuje Miton Vopařilovu roli ve firmách.

Vopařil tak nerozšiřuje skupinu zakládajících partnerů celého Mitonu (Milan Zemánek, Tomáš Matějček, Ondřej Raška, Michal Jirák, Tomáš Hodboď a Václav Štrupl), ale má jako venture partner na starosti jen dvě výše zmíněné společnosti.

Portfolio Mitonu zahrnuje firmy z oblasti prodeje nábytku, módy, jídla, ale také pronájmu nemovitostí, fintechu či AI. V loňském roce skupina rozšířila tematický záběr svých společností také o auta, když Františkem Peterkou spustila server Driveto, který zprostředkovává operativní leasing.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).