Hlavní navigace

Samostatný web Stream.cz skončil, Seznam slučuje videa na jedno místo

3. 5. 2019

Sdílet

Stream.cz - TV Seznam

Doména Stream.cz už neodvádí uživatele na samostatnou stránku videoserveru, ale přesměruje je do sekce Streamu na stránkách Televize Seznam. Seznam také před časem nahradil mobilní aplikace Streamu (i aplikaci pro chytré televize) aplikacemi TV Seznam. Portál tak pokračuje v integraci celé své videoprodukce na jedno místo a pod jednu značku.

Značka Stream tak ustupuje do pozadí. Podle mluvčí Seznamu Anety Kapuciánové se ale interně na fungování Streamu nic nemění.


„Stream bude nadále pod svým jménem vyrábět pořady a seriály, na které jsou diváci zvyklí. V neděli nám například startuje Pouť: Rozjetý devadesátky, pokračování první řady seriálu Přijela pouť od scenáristy Petra Kolečka. Platforma, která bude streamácký obsah vysílat, ale bude nově televizeseznam.cz, případně terestriální Televize Seznam. Žádné personální či organizační změny s sebou tato změna nenese,“ reagovala na dotaz Lupy.

Za pesměrováním domény podle ní má být to, že portál Televizeseznam.cz má zastřešovat veškerou videoprodukci Seznamu. Některá videa se také mají objevovat na hlavní stránce Seznamu a firma nabízí spolupráci i dalším vydavatelům, kteří by chtěli svá videa na Seznam umístit.

Stream.cz vznikl v roce 2006 pod hlavičkou firmy Global Inspiration podnikatele Miloše Petany. U jeho zrodu stáli například Patrick Zandl nebo Zdeněk Polách. V začátku server nabízel původní tvorbu a umožnňoval i nahrávání videí od uživatelů. Už v roce 2007 do firmy vstoupil Seznam.cz, který v roce 2011 server zcela ovládl. S novým majitelem přišel i konec uživatelských videí a orientace zcela na profesionální obsah. 

Jaké další plány Seznam.cz pro letošní rok má? Podívejte se na rozhovor s Pavlem Zimou:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).