Hlavní navigace

Seznam.cz spouští betaprovoz videoportálu Televizeseznam.cz

28. 3. 2019

Sdílet

Televizeseznam.cz Autor: Seznam.cz

Všechna videa obsahových služeb Seznam.cz na jednom místě a k tomu videa partnerských vydavatelů. Firma spouští testovací provoz nového videoportálu Televizeseznam.cz (stránka bude k dispozici během odpoledne), o kterém v nedávném videorozhovoru pro Lupu mluvil předseda představenstva Pavel Zima.

Na portálu se objeví videa z Televize Seznam, Seznam Zprávy, Stream.cz, Proženy.cz, Garáž.cz a také webů Novinky.cz, Super.cz a Sport.cz. Každá služba bude mít na portálu vlastní kanál, který bude obsahovat playlisty. Některá videa se budou objevovat také na hlavní stránce Seznamu.

"Vybraná videa dostupná ve videoportálu se budou zároveň propisovat do tzv. feedu na domovské stránce Seznamu, jejíž funkcionality plánuje Seznam.cz i v letošním roce intenzivně rozvíjet,“ popisuje produktový manažer Televize Seznam a Stream.cz Marek Doležel.

Na portálu mají být také videa jiných vydavatelů. Seznam teď partnery oslovuje a nabízí jim obdobné podmínky jako u partnerských článků na své homepage – zejména tedy podíl na výnosech z reklamy, která se u videí zobrazí. Podmínkou ale je, že producenti nahrají svá videa na servery Seznamu.

Podívejte se, jak bude nový portál vypadat:

Když se uživatel k portálu přihlásí svým účtem na Seznamu, zpřístupní se mu personalizované funkce. K dispozici má mít například historie zhlédnutých videí, videa uložená pozdějšímu k přehrání nebo playlisty s videi, která divák začal sledovat.

Jak bude videoportál fungovat a jaké další novinky Seznam chystá? Podívejte se na rozhovor s Pavlem Zimou:

Seznam plánuje i to, že video rozkoukané na jednom zařízení, třeba na mobilu, bude možné dosledovat od přerušeného místa na jiném zařízení. Bude k tomu ale potřeba mobilní aplikace Televizeseznam.cz, kterou firma plánuje vydat na jaře. Nové verze se má dočkat také HbbTV aplikace. Pro Seznam je cross-device sledování zajímavé také v tom, že díky němu dokáže zadavatelům nabídnout cross-device cílení reklamy.

Betaverze portálu má být přístupná od dnešního odpoledne na adrese beta.televizeseznam.cz. Spuštění ostré verze portálu firma chystá na konec dubna.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).