Hlavní navigace

Samsung představil vlastní kit pro upgrade starších televizorů na příjem DVB-T2/HEVC

Sdílet

Jan Brychta 27. 11. 2018
Samsung Evolution Kit SEK-4500 Autor: Karel Choc

Na včerejší konferenci Innovation Day, kterou pořádají České Radiokomunikace, představil šéf produktového marketingu společnosti Samsung Libor Bauer nové řešení, které výrobce nejprodávanějších televizorů v tuzemsku vyvinul pro starší televizory, které nejsou ještě kompatibilní s novým formátem zemského televizního vysílání DVB-T2.

Certifikací DVB-T2 ověřeno, kterou udělují České Radiokomunikace, disponují všechny televizory Samsung z loňské a letošní modelové řady. Pro ty vyrobené v letech 2012 až 2016 pak Samsung vyvinul tzv. Evolution Kit SEK-4500, který zajistí přijímači nejaktuálnější software i funkce, včetně příjmu DVB-T2 vysílání.


Autor: Karel Choc

Samsung Evolution Kit SEK-4500

Zařízení zatím není na českém trhu a neprošlo tak ani zmíněnou certifikací, objevit by se mělo během několika týdnů. Proto také nemá ani stanovenu cenu, podle neoficiálních informací by se mohla pohybovat kolem tří tisíc korun.

U většiny televizorů by také mohla odpadnout nutnost druhého ovládání, která nastává v případě koupě set-top boxu. Se zařízením bude dodáváno klasické One Remote ovládání od Samsungu využívající připojení skrze Bluetooth, přes které by mělo být možné ovládat i připojený televizor. 

Recenzi přístroje připravujeme.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.