Hlavní navigace

Samsung řeší potíže s příjmem DVB-T2 na svých televizorech, vydal aktualizaci

Sdílet

Filip Rožánek 9. 4. 2020
STA - bytový dům - DVB-T2 - anténa Autor: Karel Choc, Internet Info

Televizory Samsung mohou mít v některých oblastech České republiky problém s kvalitním příjmem DVB-T2. Potíže by měla vyřešit aktualizace firmware, kterou výrobce zpřístupnil na konci března. Televizory by si ji měly stáhnout na pozadí automaticky a informovat uživatele o proběhlém upgradu.

Nejedná se o závadu tuneru, problém se vyskytuje nahodile v některých částech městských aglomerací nebo horských oblastech jako je Špindlerův Mlýn. Souvisí se způsobem distribuce signálu multiplexu České televize. Ten je vybudován jako jednofrekvenční síť, a pokud v nějaké lokalitě dojde k souběhu vysílacích kanálů například kvůli odrazům, kvalita příjmu pak není dostatečně kvalitní.

„Došlo k tomu nejen na našich televizorech,“ uvedl při dnešní tiskové konferenci Martin Huba, produktový manažer Samsungu pro televizní přijímače. „Jedním řešením jsou dokrývače, které někde už České radiokomunikace už staví. Jindy stačí nastavit anténu tak, aby byla směrová na konkrétní vysílač a ne širokopásmová. V 90 procentech případů byla chyba právě na straně antény,“ dodal. 

„Nicméně zároveň s tím vydáváme nový firmware. Tuner televizoru má horní a dolní propust, kde bere signál. Nový firmware úroveň prahu přijímání signálu vyladí tak, abychom zabránili příjmu z odrazů a vzdálených vysílačů,“ podotkl Huba.

Jak doplnil jeho kolega Libor Bauer, další verzi firmwaru mají k dispozici servisní technici na USB flash discích a mohou ji v případě potřeby použít. Testují ji také České radiokomunikace.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.