Hlavní navigace

Satelitáři píšou ČTÚ: Nepodléhejte tlaku nedočkavých žadatelů o kmitočty

26. 7. 2019

Sdílet

Česká asociace satelitních operátorů zveřejnila otevřený dopis (PDF) předsedovi Rady ČTÚ Jaromíru Novákovi. Vyzývá v něm, aby telekomunikační úřad nerozhodoval o změnách kmitočtových přídělů pro České Radiokomunikace a Digital Broadcasting dříve, než Evropská komise posoudí, jestli je to v souladu s evropskými pravidly.

Úřad dlouhodobě zastává stejné stanovisko, protože změna kmitočtových přídělů a jejich bezplatné prodloužení do konce roku 2030 byly dosud chápány jako součást kompenzace za vynucené opuštění pásma 700 MHz. Kdyby nečekal na Brusel, nejspíš by se dostal do křížku s evropskou legislativou.

Ministerstvo průmyslu se teď snaží úpravy kmitočtů interpretovat jen jako technické opatření. „Dovolujeme si vyjádřit naději, že ČTÚ nepodlehne tlaku některých nedočkavých žadatelů,“ píše v dopise Česká asociace satelitních operátorů. Ta v září 2016 kvůli státnímu postupu ve věci DVB-T2 podala stížnost právě k Evropské komisi.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 7. 2019 12:54

  blesk

  Zase jde jen o peníze jedné skupině poskytovatelů.Už jsou to obehrané písničky.Zájmy diváků je to poslední co je zajímá protože si ten poslední článek řetězu jejich kšeftů bude muset stejně něco koupit.

 • 27. 7. 2019 13:51

  Petr Faistauer

  "Asociace" :-) Nejmenovaný satelitní operátor, který v Německu odešel ze společného projektu veřejnoprávních i soukromých subjektů pro DVB-T2, který k sobě vzal jiného, co si ukousl hodně velké sousto v podobě hodně drahých fotbalových práv...

 • 26. 7. 2019 16:39

  bez přezdívky

  Tady jde spíš o zájem daňového poplatníka, aby stát zase něco zbrkle někomu nepřidělil a pak to s velkou ostudou nemusel revidovat, když to EU neposvětí. Navíc s rizikem, že by mohla vzniknout arbitráž vůči státu a každý občan by zase přispěl nějakým cizákům, kdyby to ČR projela.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).