Hlavní navigace

SeeJay Radio vybírá peníze od fanoušků, přišlo o příjmy z reklamy

3. 6. 2021

Sdílet

SeeJay Radio Autor: SeeJay Radio

Fanoušci taneční hudby mohou na sbírkovém portálu HitHit podpořit stanici SeeJay Radio. Internetový a kabelový program chce na svou záchranu vybrat alespoň 400 tisíc korun. „Koronavir nám zasadil hodně velkou ránu pod pás. Klienti přestali utrácet za reklamu, a to je náš hlavní zdroj příjmů. O tom, že jsme nemohli realizovat ani jednu živou party, které též představují zdroj příjmů, ani nemluvě,“ vysvětluje rádio.

Při dosažení nejvyššího milníku sbírky, kterým je částka 900 tisíc korun, slibuje stanice návrat do digitálního rozhlasového vysílání DAB+. SeeJay Radio tento způsob distribuce signálu v minulosti aktivně podporovalo. „Můžeme hrdě prohlásit, že jsme obdrželi vůbec první digitální licenci na zemské digitální celoplošné rozhlasové vysílání. Bohužel neustále časové průtahy, neuvěřitelná laxnost státních orgánů a další komplikace, které provází tuto technologii, z ní dělají projekt ‚science fiction‘. Až pragmatický pohled na realitu nás přivedl k rozhodnutí veškeré aktivity v této oblasti ukončit,“ píše se na webu rádia o této etapě.

Podporovatelé si mohou jako odměnu vybrat tričko, batoh nebo třeba přístup ke streamu bez reklam. Mecenáši, kteří přispějí 200 tisíc korun, se dočkají oslavného videa, vyvěšení fotky ve studiu a poděkování na každé akci SeeJay Radia. Stanice vysílá 11 let, jejím zakladatelem je Svatopluk Janík.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).