Hlavní navigace

Šéf Vodafonu: Zákazy Huawei by operátory vyšly příliš draho a znevýhodní Evropu

Sdílet

Jan Sedlák

Mobilní operátoři se až na výjimky typu British Telecom (BT) veřejně příliš k situaci kolem možných zákazů technologií od Huawei v 5G sítích příliš nevyjadřovali. Na letošním Mobile World Congressu v Barceloně nyní promluvil výkonný ředitel Vodafonu Nick Read.

„Pro operátory a zákazníky by bylo velmi, velmi drahé, kdyby firmy byly nuceny vyměnit zařízení od Huawei ve prospěch jeho konkurentů,“ uvedl Read na tiskové konferenci. Dle jeho slov by se také nasazení 5G v Evropě protáhlo asi o dva roky a narušila by se přirozená konkurence mezi Huawei, Ericssonem a Nokií.

Read je toho názoru, že by zákazy Huawei znevýhodnily Evropu a že je nyní třeba vést debaty s vládami a bezpečnostními složkami. „Je třeba mít debatu podloženou fakty,“ uvedl šéf jednoho z největších světových operátorů směrem k podezřením, že Huawei představuje bezpečnostní hrozbu.

Na letošní MWC přiletěla početná delegace ze Spojených států, která se snaží evropské subjekty přesvědčovat, že čínské technologie nemají nasazovat. Šéf Vodafonu k tomu uvedl, že se v Barceloně s americkými zástupci setkávat nebude.

Ohebné telefony Huawei a Samsung či HoloLens 2– podívejte se na ty nejlepší novinky z MWC 2019:

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?