Hlavní navigace

Seznam.cz má nový videopřehrávač, obejde se už bez Flashe

24. 11. 2016

Sdílet

Videoserver Stream přehrává videa pořád ve starém, primárně flashovém přehrávači, ale na Zprávách už Seznam nasadil nový player. Na první pohled se toho kromě nahrazení Flashe HTML 5 moc nezměnilo – mírně se posunuly jen ovládací prvky.

„Zatímco dříve jsme dávali primárně Flash a teprve pokud prohlížeč Flash neuměl, nastoupilo HTML, dnes je tomu naopak. Výhod je několik. Kromě lepšího a stabilnějšího chování je to například také možnost použití modernějších video formátů – např. HLS. Díky tomu si umí přehrávač zvolit kvalitu vydávaného videa sám na základě rychlosti připojení a uživatel tak dostane vždy video v té nejlepší kvalitě, ve které je mu dostupné. Flash nicméně stále používáme na některých prohlížečích, které nemají úplně 100% podporu HTML5 videa. Tady jde zejména o starší Internety Explorery,“ popisuje změnu produktový manažer Stanislav Hruška.

Plán na nahrazení starého videopřehrávače není nový. Při spuštění Zpráv Seznamu o něm mluvil manažer týmu obsahových služeb Seznamu Norbert Gulevič

„Máme téměř hotový nový seznamácký player nové generace (primární bude html5, player bude umět adaptivní streaming, bude umět VAST – napojení na programatický prodej, podpora live streamingu se seekováním a ASAP záznamem po skončení přímého přenosu atd.) a v řádu týdnů ho na Zprávy nasadíme,“ sliboval v říjnu.

Zdroj: Seznam.cz

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).