Hlavní navigace

Seznam.cz získal licenci na televizní vysílání, může spustit svůj kanál

24. 10. 2017

Sdílet

Start terestrické televize Seznamu se přiblížil. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila firmě licence pro vysílání na pozemních vysílačích, satelitu i kabelové televizi, informovala agentura ČTK.

Nový kanál má být placen z reklamy. Kdy přesně bude spuštěn, zatím firma nezveřejnila. V posledních měsících ale pro redakci Seznam Zprávy nabírá řadu nových posil.

Kromě reportéra a moderátora Filipa Horkého, který do Seznamu přišel z konkurenční DVTV, redakci na podzim posílil mimo jiné i Tomáš Vzorek, známý z ČT 24, moderátorka Helena Šulcová, ekonomická redaktorka Českého rozhlasu Markéta Bidrmanová, sportovní reportér Aktuálně.cz Luděk Mádl nebo domácí redaktorka MF DNES Michaela Ryšavá.

Seznam o licenci na televizní vysílání požádal v polovině září. O vstupu do pozemního vysílání firma už dříve jednala jak s Českými Radiokomunikacemi, tak s konkurenčním operátorem Digital Broadcasting. Jednání, která by Seznamu umožnila vstoupit do digitálního terestrického vysílání už na podzim, ale nebyla úspěšná.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).