Hlavní navigace

Seznam končí s vlastním focením Panoramy, najal si na to firmu z Nizozemska

Sdílet

Jan Sedlák 29. 4. 2021
Cyclomedia Autor: Cyclomedia

Seznam.cz končí s tvorbou vlastních snímků pro službu Panorama v Mapy.cz, což je alternativa Google Street View. Snímání prostředí přenechá nizozemské společnosti Cyclomedia, se kterou tuzemská internetová jednička uzavřela smlouvu.

Cyclomedia začne snímkovat Česko v květnu s tím, že první výsledky se mají v Mapy.cz objevit v létě. Panoramatické snímky se mají objevit rovněž v dalších službách společnosti jako jsou Firmy.cz nebo Sreality.cz.

“Flotila vozidel Cyclomedia vybavená kamerovým systémem a dalšími senzory bude snímat území celé České republiky. Už letos získáme fotografie a data třetiny silniční sítě našeho území a více než dvaceti největších měst. Nasnímaná data Seznam využije i při dalším zlepšování navigace, včetně dopravních informací,” informuje Seznam.

Seznam uvádí, že chce mít snímky v nejvyšší možné kvalitě. Firma tímto krokem rezignuje na vlastní focení, které od roku 2013 realizovala pomocí upravených vozů. V minulosti se rovněž testovalo snímání pomocí batohů.

Cyclomedia má ve flotile přes padesát vozů a ročně nahraje kolem 370 tisíc kilometrů tras. Zachytila už 600 milionů obrázků.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.