Hlavní navigace

Seznam Zprávy dál zásobují zkušenými lidmi konkurenci. Pistorius jde na iDNES

10. 3. 2017

Sdílet

Seznamácké Zprávy pod vedením Jakuba Ungera odeslaly dalšího zkušeného editora do konkurenční redakce. Po Janu Ciznerovi, který své místo opustil v polovině ledna, se o dům dál stěhuje i Roman Pistorius, který jako editor v Seznamu skončil minulý týden. Naopak opačným směrem ale do Seznamu připutoval třeba Milan Šíma z Economie.

Zatímco Cizner se utábořil v holešovické redakci deníku E15, kde se věnuje i rozvoji videozpravodajství, Pistorius adresu až tak nezmění. Zůstává na pražském Andělu, stěhuje se na iDNES, tedy jen do budovy o pár kroků vedle Seznamu. Chystáme nové formáty, na kterých se bude Roman Pistorius podílet,“ tvrdí šéfredaktorka zpravodajského portálu Naděžda Petrová.

Pistorius je dlouholetý televizák. Do Seznamu přicházel z pozice šéfa domácího zpravodajství televize Nova a předtím deset let editoval a moderoval zpravodajské Události na České televizi. 

Videozpravodajství je momentálně velké téma pro všechny tuzemské vydavatelské domy. Zatím se ale nedaří najít ten ideální recept. V oblasti publicistiky je ale celkem úspěšný projekt DVTV

Podle Igora Kalaše, který v Seznamu na pozici obsahového šéfa vystřídal bývalého ředitele firmy Pavla Zimu, projekt Seznam Zpráv plní očekávání. 

„Každý den si Zprávy na Seznamu čte průměrně 700 000 uživatelů (RU). Průměrný počet denních zobrazení je 2,1 milionu PV,“ tvrdí Kalaš. Zatím ale třeba není vyřešena situace kolem Novinek a během února také Kalaš sliboval nové pořady, které se zjevně posouvají až na jaro.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).