Hlavní navigace

Seznamovací aplikace Bumble plánuje IPO, doufá až v 8 miliard dolarů

2. 9. 2020

Sdílet

Bumble Autor: Bumble

Seznamovací aplikace Bumble se připravuje na americké IPO, na burzu si chce dojít pro neuvěřitelných 6 až 8 miliard dolarů. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

Aplikace se na první pohled neliší od dalších kopií Tinderu, tedy až na jeden podstatný rozdíl. S největším uživatelským nešvarem online a aplikačního seznamovaní (alespoň toho heterosexuálního) se snaží bojovat tím, že pouze ženy mají možnost napsat svým favoritům jako první. Čas na zahájení konverzace je navíc limitovaný 24 hodinami, alespoň v případě neplacené verze služby. 

Pro IPO zatím nebylo stanoveno pevné datum, předpokládá se ale, že by k němu mohlo dojít v prvním čtvrtletí příštího roku.

Aplikace Bumble, kterou dnes používá okolo 100 milionů lidí, byla spuštěna v roce 2014. Její zakladatelkou je Whitney Wolfe Herdová, bývalá ředitelka a spolutvůrkyně Tinderu. Hlavní podíl v aplikaci drží soukromá společnost Blackstone Group, mezi další investory patří venture kapitálové společnosti Accel, Bessemer Venture Partners a Greycroft.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).