Hlavní navigace

Sigfox zkouší geolokaci bez GPS modulu. Chce ji prodávat firmám

22. 2. 2017

Sdílet

Sigfox se snaží postupně zabydlovat svou síť pro internet věcí. S blížícím se veletrhem Mobile World Congress se bude jistě objevovat podobných novinek více. Každopádně novinka Sigfoxu Spot´it pracuje jen na bázi analýzy síly signálu sítě. 

Není tak potřeba speciální hardware a nezvyšuje energetickou náročnost zařízení. Sigfox tak promění každý svůj modul v hodnotě pár dolarů ve sledovací nástroj. 

Na rozdíl od GPS je ale služba mnohem méně přesná. „Přesnost určení polohy je v řádu jednoho kilometru. Pokud je potřeba přesnější lokace, dá se dobře využít a kombinovat s technologiemi GPS, WiFi či Bluetooth. Díky Spot´it se například dozvíte, na kterém letišti skončil váš ztracený kufr,“ tvrdí šéf tuzemského SimpleCellu Pavel Sodomka


Spot´it je technologickým řešením zejména pro obory vyžadující obrovské kapacity při sledování objektů (trackování palet, kontejnerů, tahačů, jednotlivých zásilek). Uplatnění nalézá tedy především v logistice, zemědělství nebo shipping retailu. Při současné ceně Sigfox modulů kolem 2 USD a jejich výdrži na baterie až 10 let je možné sledovat doslova jakýkoli objekt.

Internet věcí láká a v tuzemsku už si nadějné projekty vyhlíží i třeba České Radiokomunikace. Firma si na pražském Strahově, poblíž kolejí ČVUT, otevřela svůj IoT Hub, v němž propaguje svou síť LoRa. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).