Hlavní navigace

Šíří se nový ransomware Bad Rabbit, maskuje se jako update Flashe

25. 10. 2017

Sdílet

Počítačové systémy zatím zejména v Rusku a na Ukrajině začal 24. října napadat nový ransomware, pro který se začal používat název Bad Rabbit. Mezi napadenými jsou například ruská tisková agentura Interfax, platební systém v kyjevském metru či mezinárodní letiště v ukrajinské Oděse, informuje server ZDNet.

Podle antivirové firmy ESET stojí přinejmenším za nákazou v kyjevském metru nová varianta ransomwaru Diskcoder.D, který se před několika měsíci proslavil pod jménem Petya/nonPetya.

Kaspersky Lab pro změnu informují o tom, že malware se do počítačů dostává z nakažených webových stránek. Maskuje se jako update pro Adobe Flash a pokouší se uživatele přesvědčit, aby soubor s malwarem sám spustil.

Podle firmy Check Point malware po nainstalování v počítači zašifruje soubory a za odemčení požaduje výkupné ve výši 0,05 bitcoinu. Na zaplacení dává lhůtu 40 hodin.


Autor: Check Point
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).