Hlavní navigace

Škoda spouští mobilní aplikaci, auto si lze prohlédnout pomocí rozšířené reality

19. 1. 2018

Sdílet

Škoda AR

Škoda Auto vypustila do světa mobilní aplikaci nazvanou Škoda AR. Prozatím je k dispozici pro zařízení s iOS, které podporují Apple ARKit, do budoucna se má dostat i na Android. Škoda ARKit využívá pro promítání virtuálního modelu vozu KAROQ do reálného prostředí.

Stačí tedy namířit iPhonem nebo iPadem například na silnici a nechat si vůz pomocí rozšířené reality (AR) zobrazit a podívat se, jak by v praxi mohl vypadat. Součástí je také konfigurátor, díky kterému lze měnit parametry typu barva. Upravovat lze i interiér.

Škoda, která sama při vývoji i výrobě automobilů využívá různé AR a VR technologie, chce do aplikace budoucna přidávat také další vozidla.

Aplikaci pro Škodovku vyvinulo české studio BRAINZ VR, které se na AR/VR technologie soustředí. Mimo jiné stojí za takzvaným „VR pokojíčkem“, který je k dispozici v pražském Kině Pilotů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 1. 2018 18:05

    h4x0r

    Nedokážu si představit, že by mě virtuální obrázek Škodovky u nás v garáži měl přesvědčit zrovna pro tuto značku, ale aplikace vypadá to rozhodně velice dobře. Zvlášť se mi líbí interaktivita modelu, že mu jdou otvírat dveře apod. Jednoznačně palec nahoru!

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).