Hlavní navigace

Skylink: Sporné formulace už se na webu Televizní signál nenacházejí

9. 10. 2018

Sdílet

Zákony, paragraf - ilustrační foto Autor: Isifa

Jak jsme informovali, společnost České Radiokomunikace požádala Městský soud v Praze o vydání předběžného opatření proti společnosti M7 Group, která je provozovatelem česko-slovenské satelitní platformy Skylink. Soud žádosti Českých Radiokomunikací vyhověl. Předmětem sporu byly některé konkrétní formulace na webu Televizní signál, které České Radiokomunikace považují za klamavé. 

Jak ve své reakci ale upozornil mluvčí Skylinku Marek Němec, tyto formulace se na uvedeném webu již delší dobu nenacházejí. Společnost M7 Group se proti rozhodnutí soudu o předběžném opatření odvolala. 

Považujeme za absurdní, že se společnost České Radiokomunikace se svými výhradami obrátila na soud, aniž by před tím požádala provozovatele webu o opravu formulací, které považovala za klamavé. Pravděpodobně nechtěla slyšet argumenty protistrany a neměla zájem je vyvrátit, uvedl dále Němec.

Bylo rozhodnuto o konci vysílacího standardu DVB-T v pozemním televizním vysílání a většina jeho uživatelů je nucena učinit nějakou změnu. V této situaci považuje společnost M7 Group jako provozovatel platformy Skylink za správné diváky upozornit na možnosti, které mají k dispozici, uvádí se dále ve vyjádření M7 Group.

Podle Jaromíra Glisníka, člena představenstva M7 Group, je přechod na Skylink perspektivní volbou pro diváky, kteří ocení šíři programové nabídky, kvalitu obrazu, přístup k televiznímu archívu a videotéce. Považujeme za správné na tuto alternativu aktivně promovat, dodal dále Glisník.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 10. 2018 14:17

  Mr. McFly

  Na chalupě máme Skylink a kdykoli je větší bouřka nebo déšť, je problém a satelit nejde ("no signal"). O takových možnostech se mi fakt ani nesnilo... :-P

 • 9. 10. 2018 22:18

  kolenáč (neregistrovaný)

  Pokud chcete mít kvalitní satelní signál, doporučuji nešetřit na kvalitní parabole. Můžu doporučit tuto. U této antény vás rozmary počasí nebudou určitě trápit. A hlavně dá se použít naráz na široký evropský orbit.
  https://satelitni-anteny.heureka.cz/maximum-toroidal-t-90/specifikace/#section

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).