Hlavní navigace

Skype zavedl konferenční videohovory i bez instalace aplikace či přihlášení k účtu

6. 4. 2020

Sdílet

Skype - Meet Now - Schůzka

Komunikační služba Microsoftu zareagovala na stoupající hlad po videokonferencích. Skype nově umožňuje uspořádat hromadný videohovor bez toho, že by účastníci měli Skype nainstalovaný nebo byli přihlášení k účtu na Skypu.

Nová funkce se jmenuje Meet Now (Schůzka). Uživatel může konferenční hovor s až 50 účastníky založit přes webové rozhraní. Pokud má Skype nainstalovaný, nabídne se mu spuštění desktopového klienta, ale když odmítne, může hovor spustit přes web jako host. Podobně to funguje i v mobilních prohlížečích – jen je potřeba odmítnout nabízené přesměrování na stažení mobilní aplikace a spustit hovor v prohlížeči.


Další účastníky (ať už mají či nemají nainstalovaný Skype) může uživatel k videohovoru přizvat prostřednictvím vygenerovaného odkazu. V rámci konverzace jsou přístupné funkce jako je sdílení souborů či nahrávání.


Webové rozhraní Skypu funguje bez potíží v prohlížečích Chrome či Edge, podle reakcí uživatelů má ale webový Skype problémy na Firefoxu

Skype novinkou patrně reaguje na popularitu jiných videokonferenčních služeb jako je například aplikace Zoom (ta v poslední době čelí kritice kvůli nedostatečné bezpečnosti a ochraně dat uživatelů). 

Podle některých komentářů každopádně Skype míří pozvolna do historie, Microsoft totiž oznámil chystanou verzi služby Teams pro nefiremní uživatele, která by jej mohla ve firemním portfoliu nahradit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).