Hlavní navigace

Hnutí ANO na mediálním výboru neprosadilo jednání o Zdeňku Šarapatkovi

9. 6. 2020

Sdílet

Zdeněk Šarapatka Autor: Česká televize

Mediální výbor sněmovny se dnes za velkého zájmu novinářů a veřejnosti chystal projednat možné odvolání člena Rady České televize Zdeňka Šarapatky. Tento bod se ale nakonec nepodařilo prosadit na program zasedání, chyběl k tomu jeden hlas. 

Výbor se pak věnoval další agendě, například požadavkům osob se sluchovým postižením na zpřístupnění televizních pořadů anebo výroční zprávě „velké“ vysílací rady za loňský rok. Tyto body proběhly bez problémů.

Na závěr zasedání se mediální výbor usnesl, že 23. června od 16 hodin uspořádá svou další schůzi. Na té chtějí opoziční poslanci vyvolat hlasování o setrvání poslanec Stanislava Berkovce (ANO) ve funkci předsedy výboru. Poslanec Zbyněk Stanjura (ODS) dnes podotkl, že Berkovec už nemá důvěru členů výboru kvůli tomu, že v březnu před volbou členů Rady České televize rozeslal hodnotící dokument. V něm kandidáty posuzoval mimo jiné podle toho, jaký postoj mají ke generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi, jak se vyjadřují o hnutí ANO nebo zda podporují spolek Milion chvilek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.