Hlavní navigace

Slovenská firma Aliter vyhrála IT zakázku pro NATO za 800 milionů

Sdílet

Jan Sedlák 15. 3. 2021
NCIA Autor: NCIA

Slovenská společnost Aliter Technologies, která má kanceláře také v Česku a Kanadě a která vyvíjí IT a komunikační systémy pro silové resorty či dodavatele vojenské a letecké techniky, vyhrála zakázku pro mezinárodní organizaci NATO. Její hodnota činí 30 milionů eur, tedy asi 786 milionů korun.

Projekt se konkrétně týká NATO Communications and Information Agency (NCIA), jenž pro Severoatlantickou alianci zajišťuje kybernetické kapacity nebo provozuje a nasazuje systémy kolem vzdušné a raketové obrany. Sídlo má v Bruselu. Aliter Technologies bude dodávat systémy pro provoz a podporu infrastruktury NCIA.

“Podpis tohto kontraktu považujeme za štart ďalšej úspešnej spolupráce so Severoatlantickou alianciou (NATO) krátko po tom, ako sa do prevádzky dostal systém pozemného dozoru (AGS), ktorého súčasťou bola aj naša spoločnosť. Toto riešenie tvoria bezpilotné lietadlá a je navrhnuté tak, aby vyhovovalo potrebám v oblasti zbierania údajov, dohľadu a prieskumu, a aby účinnejšie chránilo Európanov pred potenciálnym nebezpečím,” uvádí výkonný ředitel Aliteru Peter Dostál.

“S týmto zákazníkom sme v posledných rokoch podpísali už viacero multimiliónových kontraktov, no ani jeden z nich nebol takýto veľký,” doplňuje Dostál. Součástí aktuálního kontraktu jsou také dodávky služeb a integrovaná logistická podpora (ILS). Zakázka na 30 milionů eur má opci na další rozšíření.

Aliter Technologies v roce 2019 vykázala výnosy ve výši 44,42 milionu eur se ziskem 4,9 milionu eur.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.