Hlavní navigace

Slovenský Orange vymyslel fintu na data v roamingu. Osekal je na minimum

19. 5. 2017

Sdílet

Sto megabajtů k prosurfování v cizině, gigabajty k tomu jako bonus k novým tarifním balíčkům. Ty operátor představil necelý měsíc předtím, než začne fungovat evropská regulace roamingu. 

Tarify Go umožní Slovákům volat a textovat po Evropě za stejné ceny jako doma už dnes. Tarify ale nejsou neomezené tak, jak jsme zvyklí. Za neomezené SMS si musí připlatit i majitel třicetieurového tarifu. A k tomu mu Orange nabídne v základu jen sto megabajtů rychlých dat v cizině. Další budou za příplatek s tím, že majitelé tarifů nižších než 20 eur si mohou surfovat jen rychlostí 64 kbit/s.

Včera večer se operátor také po několika hodinách od představení nových tarifů rozhodl vrátit do nabídky i staré tarify Flex. Otázka je,  jak to bude vypadat po zavedení roamingové regulace. 

Orange ale, minimálně podle svých vyjádření pro slovenská média, s tarify Go beztrestně obešel regulaci a zároveň se vyhnul riziku krvácení kvůli datům. Právě za data si totiž operátoři mezi sebou účtují nejvíc.

A řeší to i tuzemští operátoři. „Se změnou podmínek roamingu se mění náklady, které na zajištění služby máme, a na to jsme museli reagovat,“ tvrdí mluvčí Vodafonu Markéta Kuklová. Firma tak přistoupila k tomu, že vypnula datový roaming u datových SIM karet

Podle čísel operátora datové karty v roamingu používaly řádově jednotky procent zákazníků. „Často šlo i o takové klienty, kteří měli internet na chatě v pohraničí,“ dodává Kuklová s tím, že klienti byli upozorněni a dostali možnost smlouvu zrušit.

Podle serveru Mobilmania.cz se i český T-Mobile snaží předělat smlouvy firemním zákazníkům – a to právě kvůli datovému roamingu. Těm nabízí na výběr buď firemní výhody nebo roaming za domácí ceny. Obojí najednou nejde. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).