Hlavní navigace

Služba LidskaSila.cz zainvestovaná Ondřejem Tomkem končí

8. 3. 2021

Sdílet

lidska sila

Služba LidskáSíla.cz k 31. březnu letošního roku ukončí činnost. Stejnojmenná společnost to oznámila na svém webu.

“LidskáSíla.cz od 1. 4. 2021 již nadále nebude poskytovat služby ve zprostředkování úklidů a péče o domácnost. Dáváme každému zákazníkovi s pravidelnými úklidy možnost sjednat si pokračování úklidů s dámou individuálně a napřímo, a to od 1. 4. 2021. Budeme rádi, pokud této možnosti využijete,” píše společnost.

Lidská síla začala operovat v roce 2015 s tím, že chce přes online kanál zprostředkovávat paní na úklid. Projektu se dostalo poměrně značné pozornosti. Služba údajně obsloužila 45 tisíc zákazníků a v databázi měla 2 500 dam na úklid.

V roce 2015 do startupu chtěl investovat Tomáš Čupr, ještě předtím ale vystoupil. O rok později 24 milionů vložil Ondřej Tomek a jeho Impulse Capital. Ten měl spory s tehdejším jednatelem Robertem Vojáčkem, který nakonec rezignoval.

Současnými podílníky Lidské síly jsou Michaela Somolová, AdRock Ventures Limited zapsaný na Kypru, Impulse Capital a Samuel Huba, manažer z Impulse. Tomek a Huba firmu většinově ovládli.

Důvod ukončení Lidské síly firma neuvádí. Podle webu E15.cz jde o dopady koronaviru.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 3. 2021 9:51

  bez přezdívky

  Rozhodně to byl megalomanský nápad od samého začátku.. jsem to krizoval už před lety, když se ten hlavní zakladatel vyjadřoval do médií, jak je to supr čupr platforma pro sdílení čehohokoliv - nejenom uklízeček, ale všech dalších možných profesí (očividně totálně zaslepen svým počátečním úspěchem bez jakékokoliv sebereflexe, že na trhu už jsou dávno specializované a úspěšné portály např. pro řemeslnky).. a to, že někdo investoval do toho projektu 40 mil Kč jen ukazuje na nebetyčnou lehkost penězí v době, kdy je jich všude spousta a valná část start-upů je nechutně předražena.. 40 MIL JKC do portálu pro uklízečky! .. kde z jednoho úklidu měla firma možná okolo 500 Kč.. to je fakt bomba!! - a to ještě nebylo ani za 100 % podíl..

  je vidět, že pak to investorům docvaklo a vycouvali, jak se jen dalo. Budiž TOTO mementem pro každého dalšího rozhazovače peněz

 • 8. 3. 2021 16:20

  bez přezdívky

  s tím vynecháním máte pravdu, ale není se čemu divit, když podobné projekty mají špatně vymyšlený obchodní model Přirozeností každého jednotlivce je být co nejvíce efektivní a tedy i získat co nejvíce za co nejméně peněz. A právě v tomto případě podobné projekty toho moc "s přidanou hodnotou" nenabízí.. že zkontrolují historii příp výpis z trestního rejstříku jednotlivce? že nabízí pojištění škody až do výše 10 mil? - to jsou naprosto zbytné věci, které nikoho nepřesvědčí, aby platil třeba 20 -30 % navíc pravidelně.

 • 8. 3. 2021 9:07

  elh

  Nebyl to špatný nápad a fungovalo to. Byť s paní na úklid firmy jsme se již dávno dohodli na práci na přímo - což mohl být i jeden z důvodů, proč to nefungovalo pro provozovatele tak skvěle, jak by mohlo :) A koronakrize? Ta to jistě postihla, ale mohlo to zůstat uspané a rozjet se to po ní...

 • 8. 3. 2021 10:56

  Ja_uz_budu_hodny_dedecku

  Třeba "supersoused" jsem párkrát využil a super. Nevím, jak funguje monetizace a byznys model, ale lidská síla je podobný projekt.

  Na druhou stranu je zde i ten problém, že lidé dělají pak to, co autor prvního příspěvku - domluví se pak napřímo a vynechají firmy či služby a ty nemají onu marži. Trochu nefér, ale život je jaký je.

  na druhou stranu když vidím ten hlad po úklidech doma, tak by dotyčný uklizeč musel být asi hodně špatný, aby neměl plný kalendář i bez platforem..

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).