Hlavní navigace

Ondřej Tomek opět zasahuje. 24 milionů investuje do startupu Lidská síla

13. 9. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Víc než pětinový podíl si ve firmě zaměřené na zprostředkovávání úklidu pořídil Ondřej Tomek prostřednictvím své firmy Impulse Capital.

Čtyřiadvacet milionů korun nasypal Ondřej Tomek do rok a půl starého projektu Lidská Síla. Ve firmě za to získal 22% podíl. Připojil se tak k polskému fondu AdRock Ventures Limited, který je registrován na Kypru. 

„Věříme, že zkušený investor jako Ondřej nám výrazně pomůže v expanzi za hranice České republiky,“ tvrdí v tiskové zprávě šéf firmy Robert Vojáček. Zatím však operuje kromě Prahy jen v Brně a Plzni. Další plány vedou do krajských měst a sousedního Polska. Podle Vojáčka už probíhají průzkumy v okolních zemích a finální rozhodnutí, která z nich by to měla být, by mělo přijít do konce roku.

Tomek vysvětluje důvody pro vstup do projektu především sympatiemi pro technologii startupu a tím, že cítí šanci na rychle rostoucím trhu. Lidská Síla přesouvá řešení péče o úklid na web a investici chce využít především pro školení svých lidí. „Dnes máme v databázi kolem tří set dam na uklízení. Ne všechny to ale dělají na plný úvazek,“ tvrdí Vojáček s tím, že měsíčně odbaví kolem dvou a půl tisíc objednávek. 

„Najít kvalitní, spolehlivé a prověřené dámy na úklid je náročné. Na nich stojí další rozvoj firmy. Proto část investice využijeme i pro vytvoření moderního tréninkového centra se vzorky většiny povrchů, textilních materiálů a prostředků určených na úklid,“ tvrdí Michaela Somolová, spoluzakladatelka a provozní ředitelka LidskáSíla.cz.

KL22 hlasovani


Zdroj: Merk.cz

Majetková struktura Lidská Síla s.r.o.

Tomkova investice není první. Hned po rozjezdu se kolem firmy točil i Tomáš Čupr. Podle dříve zveřejněných informací o jeho investici se měly „řádově miliony korun“ využít také na „rozvoj tréninkového centra či týmu zákaznické podpory a marketing.“ Čupr ale nakonec odešel, aniž by za sebou nechal zápis v majetkové struktuře firmy. A tak jsou jako investoři ve firmě zapsáni jen AdRock Venture a Ladislav Lauryn, který sedí ještě třeba ve správní radě Adler iTech, který stojí za Liftagem. 

Ondřej Tomek tak pokračuje v investicích do tuzemských startupů. Během posledních let se postupně dostal do několika zajímavých projektů z Brna. Ať už to je bezpečnostní Safetica nebo nejrychleji rostoucí tuzemský startup Skypicker. Podíl ale držel i v Mallu a významnou pozici má v e-shopové službě Shoptet. Na začátku letošního roku si ale zainvestoval i za hranicemi, když vstoupil do polské firmy Audioteka, která se zaměřuje na audioknihy.  

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.