Hlavní navigace

Ondřej Tomek opět zasahuje. 24 milionů investuje do startupu Lidská síla

Jan Beránek

Víc než pětinový podíl si ve firmě zaměřené na zprostředkovávání úklidu pořídil Ondřej Tomek prostřednictvím své firmy Impulse Capital.

Doba čtení: 2 minuty

Čtyřiadvacet milionů korun nasypal Ondřej Tomek do rok a půl starého projektu Lidská Síla. Ve firmě za to získal 22% podíl. Připojil se tak k polskému fondu AdRock Ventures Limited, který je registrován na Kypru. 

„Věříme, že zkušený investor jako Ondřej nám výrazně pomůže v expanzi za hranice České republiky,“ tvrdí v tiskové zprávě šéf firmy Robert Vojáček. Zatím však operuje kromě Prahy jen v Brně a Plzni. Další plány vedou do krajských měst a sousedního Polska. Podle Vojáčka už probíhají průzkumy v okolních zemích a finální rozhodnutí, která z nich by to měla být, by mělo přijít do konce roku.

Tomek vysvětluje důvody pro vstup do projektu především sympatiemi pro technologii startupu a tím, že cítí šanci na rychle rostoucím trhu. Lidská Síla přesouvá řešení péče o úklid na web a investici chce využít především pro školení svých lidí. „Dnes máme v databázi kolem tří set dam na uklízení. Ne všechny to ale dělají na plný úvazek,“ tvrdí Vojáček s tím, že měsíčně odbaví kolem dvou a půl tisíc objednávek. 

„Najít kvalitní, spolehlivé a prověřené dámy na úklid je náročné. Na nich stojí další rozvoj firmy. Proto část investice využijeme i pro vytvoření moderního tréninkového centra se vzorky většiny povrchů, textilních materiálů a prostředků určených na úklid,“ tvrdí Michaela Somolová, spoluzakladatelka a provozní ředitelka LidskáSíla.cz.


Zdroj: Merk.cz

Majetková struktura Lidská Síla s.r.o.

Tomkova investice není první. Hned po rozjezdu se kolem firmy točil i Tomáš Čupr. Podle dříve zveřejněných informací o jeho investici se měly „řádově miliony korun“ využít také na „rozvoj tréninkového centra či týmu zákaznické podpory a marketing.“ Čupr ale nakonec odešel, aniž by za sebou nechal zápis v majetkové struktuře firmy. A tak jsou jako investoři ve firmě zapsáni jen AdRock Venture a Ladislav Lauryn, který sedí ještě třeba ve správní radě Adler iTech, který stojí za Liftagem. 

Ondřej Tomek tak pokračuje v investicích do tuzemských startupů. Během posledních let se postupně dostal do několika zajímavých projektů z Brna. Ať už to je bezpečnostní Safetica nebo nejrychleji rostoucí tuzemský startup Skypicker. Podíl ale držel i v Mallu a významnou pozici má v e-shopové službě Shoptet. Na začátku letošního roku si ale zainvestoval i za hranicemi, když vstoupil do polské firmy Audioteka, která se zaměřuje na audioknihy.  

Našli jste v článku chybu?