Hlavní navigace

Sněmovna se k majetkovým přiznáním novinářů dnes nedostala

9. 6. 2021

Sdílet

Poslanecká sněmovna, poslanci Autor: Poslanecká sněmovna

Poslanci ve středu dopoledne neschválili program mimořádné schůze sněmovny k projednávání novely zákona o střetu zájmů. Jednání dolní komory parlamentu tím pádem skončilo už po několika minutách od jeho zahájení. Sněmovna se tedy nemohla zabývat ani pozměňovacím návrhem komunistických poslanců, kteří chtěli do zákona prosadit majetková přiznání novinářů Českého rozhlasu a České televize.

Paradoxně právě komunističtí poslanci se při hlasování o programu zdrželi, stejně jako poslanecký klub vládního hnutí ANO. Ve výsledku tedy program schůze podpořilo jen 57 přítomných zákonodárců, potřeba bylo alespoň 72 hlasů. 

Dnes jsme měli jednu z posledních příležitostí, abychom projednali skutečnou vymahatelnost zákona o střetu zájmů,“ připomněl na plénu Jakub Michálek (Piráti). Z harmonogramu na webu sněmovny zatím vyplývá, že do říjnových voleb už budou jen dvě schůze dolní komory: v první polovině července a v září.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).