Hlavní navigace

Sobotka: zákaz neveřejných nabídek operátorů asi čekají změny a Bokštefl končí

26. 2. 2017

Sdílet

„Jan Mládek už byl podle mých informací k 28. únoru odvolán,“ potvrdil premiér Bohuslav Sobotka v pořadu Otázky Václava Moravce termín, ke kterému ve funkci skončí ministr průmyslu a obchodu. 

Premiér potvrdil také to, že se s funkcí podle očekávání rozloučí i náměstek Lubomír Bokštefl, který se stihl krátce po jmenování proslavit tím, že Čechy v nadsázce nediplomaticky poslal za levnějšími cenami mobilních služeb do Polska. Jeho konec byl ale víceméně jasný, protože na jmenovacím dekretu byla jeho funkce spojena s Mládkovým působením v úřadě.

„Já jsem nebyl spokojen s tím, jak náměstek Bokštefl vystupoval na veřejnosti, a byl to koneckonců také jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl udělat změnu v personálním složení vedení ministerstva,“ řekl Sobotka.

Novela zákona o elektronických komunikacích, kterou Mládek těsně před svým odvoláním poslal do vlády, se podle premiéra zřejmě ještě dočká změny. A to zejména u paragrafu, který operátorům zakazuje prodávat služby za neveřejné ceny. „Předpokládám, že kolem této konkrétní věci ještě poběží na vládě debata. Vůbec nevylučuji, že tady ještě dojde k nějaké úpravě,“ řekl Sobotka.

Novelu má vláda projednat v březnu a navrhne pak Poslanecké sněmovně, aby ji schválila ve zrychleném řízení. Sobotka o tom chce jednat se zástupci ostatních politických stran, a to včetně opozice.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).