Hlavní navigace

Socialbakers otevírají své třetí vývojové centrum, tentokrát v Brně

16. 6. 2020

Sdílet

Socialbakers - logo

Česká softwarová společnost Socialbakers po Praze a Plzni otevírá vývojové centrum v Brně. Jeho první zaměstnanci prozatím sídlí v tamním co-workingu Impact Hub, do konce roku je ale v plánu stěhování do vlastních kanceláří.

V Brně se má pracovat na platformě Socialbakers Suite. Ta funguje jako cloudová služba (SaaS) a slouží ke správě marketingových aktivit na sociálních sítích a v budoucnu i v rámci online marketingu jako celku. Na Suite nyní pracuje přes sto vývojářů, většina v Praze a třetina v Plzni. V Brně se otevírají pozice pro JavaScript, strojové učení a výzkum umělé inteligence a analýzy dat.

„Z nástroje pro správu sociálních sítí rozšiřujeme náš produkt na MarTech platformu. Chceme být v segmentu jedničkou a s našim datasetem, čítajícím cca 100 miliard dokumentů, máme dobrou trénovací množinu na to, abychom rutinní aktivity našich klientů dokázali plně nebo alespoň částečně automatizovat. I k tomu potřebujeme další programátory a data scientisty,” uvádí viceprezident pro engineering Pavel Sládek.

Vývojový tým Socialbakers se dle údajů firmy v posledních třech letech rozrostl o 50 procent. Celkově má společnost asi pět set zaměstnanců. Firma naposledy opět byla v roční ztrátě více než sto milionů korun.

Martin Tříska v rozhovoru pro Lupu popsal, že je to dáno i značnými investicemi do vývoje a zmiňovaného rozšiřování platformy. Mezi zákazníky Socialbakers patří Samsung, Walmart, Sony, Nestlé, McDonald‘s nebo Danone.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).