Hlavní navigace

Sodomka od SimpleCellu kupuje hardwarovou sekci a rozjíždí samostatnou firmu

21. 3. 2018

Sdílet

Pavel Sodomka, SimpleCell Autor: Jan Sedlák

Pavel Sodomka se jako spoluzakladatel českého IoT operátora SimpleCell, který se se svojí sítí Sigfox rozrostl také na Slovensko a do Švýcarska, pouští do nové aktivity. Od skupiny SimpleCell Networks koupil dceřinou společnost SimpleCell Hardware a přejmenoval ji na Simple Hardware (Simple HW).

Firma bude dodávat čidla pro internet věcí s tím, že chce operovat na zahraničních trzích. „Předpokládaný počet vyrobených zařízení během dvou let je 500 tisíc kusů, přičemž 90 procent z nich bude na vývoz,“ uvádí Simple Hardware. Hardware funguje na IoT síti Sigfox, která nyní funguje ve více než 50 zemích.

Společnost nyní nabízí dvě technologie. CheckFox umí měřit pokrytí sítí Sigfox. SimplePack je pak malý senzor s tlačítkem, který operuje v rámci Sigfoxu a lze ho využít na více projektů. „Díky open source dokumentaci všechna zařízení Simple Hardware fungují s předními světovými IoT platformami, jako je Microsoft Azure, Amazon AWS či Google Cloud Platform,“ dodává firma.

Sodomka nadále zůstává akcionářem holdingu SimpleCell Europe. Věnovat se v něm má primárně dalšímu budování sítě Sigfox v Česku a ve Švýcarsku. Do něj SimpleCell vstoupil společně s partnery skrze společnost Heliot. SimpleCell chce růst také do dalších zemí.

Společně s vyčleněnou firmu Sodomka představil také další lidi ve vedení. Technickým ředitelem se stává Tomáš Poláček, marketingovou ředitelkou pak Mirka Pavlíková. Sodomka je známý také jako spoluzakladatel Atlas.cz, který v roce 2008 prodal fondu Warburg Pincus.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).