Hlavní navigace

Český SimpleCell pod značkou Heliot spouští IoT síť Sigfox ve Švýcarsku

9. 2. 2018

Sdílet

Heliot

Česká společnost SimpleCell rozjíždí plánovanou zahraniční expanzi, o které jsme na Lupě informovali, a spouští síť pro internet věcí (IoT) Sigfox ve Švýcarsku. Podle informací Lupy na tamní velký trh vstupuje v konsorciu s dalšími společníky. Přesné investice a podíly neuvádí.

Síť Sigfox ve Švýcarsku bude fungovat pod názvem Heliot. Vedle SimpleCellu ve firmě drží podíl lokální švýcarští investoři a také Tomáš Pavlíček z investiční firmy RWA Partners. Ten v Heliotu působí rovněž jako provozní ředitel. Manažerskou funkci zde zároveň drží výkonný ředitel skupiny SimpleCell Jan John.

„Na jednotlivé trhy vždy hledáme partnery,“ uvádí John pro Lupu. SimpleCell koncem loňského roku spustil komerční provoz Sigfoxu na Slovensku, funguje rovněž na partnerské bázi.

„Další detaily oznámíme na jaře, bude to i s velkým zákazníkem,“ dodává John k Švýcarsku. Heliot míří na podobné pokrytí, jako je v Česku. U nás Sigfox pokrývá zhruba 95 procent populace a 92 procent území, na Slovensku 90 a 85 procent.

SimpleCell se dívá také na další země. Firma už dříve pro Lupu uvedla, že se zajímá o tři až čtyři další evropské trhy. John naznačuje, že je nyní v přípravě Rumunsko.

Společnost SimpleCell má čtyři podílníky. Zakladatelé Jan John a Pavel Sodomka drží každý po 16 procentech. Po 34 procentech pak mají čeští investoři Pactio Invest a Lucrosus Prague Holding. Pactio Invest podíl koupil od spoluzakladatele SimpleCellu Karla Krčmáře.

Sigfox je francouzská společnost. Stejnojmennou síť na některých trzích provozuje sama, na řadě dalších pak volí partnery jako právě SimpleCell. Sigfox už běží ve 45 zemích.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).