Hlavní navigace

Švýcarsko

EBU: Televize buď přijde s novými nápady, nebo ji zválcuje internet

Evropské televizní stanice hledají cesty, jak stáhnout náskok internetových firem a udržet vlastní byznys. Alespoň v něčem budou muset překonat nevraživost a spojit síly, jinak trh získají mezinárodní hráči.

Doba čtení: 3 minuty

Jan Veverka (ProtonMail): Stavíme bezpečné úložiště dat pro e-maily a ProtonDrive pro ukládání souborů

Infrastrukturu švýcarské šifrované e-mailové služby ProtonMail má na starosti český vědec Jan Veverka. Do Ženevy se dostal přes Caltech, MIT a CERN.

Doba čtení: 19 minut

ProtonMail zavádí podporu češtiny a ProtonVPN spouští servery v Praze

Populární zabezpečená komunikační služba ProtonMail nově za­vádí podporu českého jazyka. Jde prozatím o omezenou podobu, kdy je čeština nasazena ve webovém rozhraní. Autoři ProtonMailu uvádí, že je čeština stále ve fázi vývoje a ladění a prosí…

Na ProtonMail dnes mířil rozsáhlý útok, e-maily údajně ztraceny nebyly

Populární služba ProtonMail provozující zabezpečenou komunikaci se dnes dopoledne potýkala s problémy. Na infrastrukturu mířil útok, kvůli čemuž se zpožďovaly e-maily. Firma kolem poledne uvedla, že služby byly obnoveny a že žádné e-maily nebyly…

S Kaspersky Lab končí i Nizozemci. Firma kontruje stěhováním do Švýcarska

Ruská antivirová firma Kaspersky Lab se dostala na černou listinu nizozemské vlády. Ministerstvo spravedlnosti to oznámilo v dopise tamnímu parlamentu, podle kterého úřady nebudou antivirus od Kaspersky Lab používat. Důvodem jsou obavy z ohrožení…

Český SimpleCell pod značkou Heliot spouští IoT síť Sigfox ve Švýcarsku

Česká společnost SimpleCell rozjíždí plánovanou zahraniční expanzi, o které jsme na Lupě informovali, a spouští síť pro internet věcí (IoT) Sigfox ve Švýcarsku. Podle informací Lupy na tamní velký trh vstupuje v konsorciu s dalšími společníky…

9. 2. 2018 8:37

Švýcarské VPN zdarma? Autoři šifrovaného ProtonMailu spustili novou službu

Před třemi lety rozjeli end-to-end šifrovanou e-mailovou službu ProtonMail, teď švýcarský tým rozšiřuje služby o další projekt, který má chránit bezpečí a soukromí uživatelů – ProtonVPN. VPN (Virtual Private Network) by dnes měla být pro uživatele…

Čekají hudební stanici iConcerts změny? Koupil ji provozovatel kanálů Stingray

Značka Stingray je částečně známá i satelitním divákům na našem trhu. Pro společnost UPC DTH nabízí na družici Thor hudební službu Stingray Music.

Doba čtení: 1 minuta

Začala očekávaná konference WRC 2015, rozhodne o budoucnosti pozemní televize

V souvislosti s konferencí WRC 2015 se dokonce hovoří o pásmu 600 MHz, což by znamenalo praktickou degradaci terestrického televizního vysílání i po očekávaném přechodu na DVB-T2.

Doba čtení: 1 minuta

Stanice iConcerts spouští hudební novinku On Tour, zaměří se na festivaly a koncerty

„Jde o skvělou příležitost pro naše diváky, jak zůstat ve spojení s živou hudební scénou, a pro interprety, jak propagovat jejich turné v rámci mezinárodního měřítka,“ uvedl provozovatel televize.

Doba čtení: 1 minuta

Trilogie Jan Hus od České televize bude mít projekci přímo v Kostnici. Zajistí ji Arte

UVNITŘ GALERIE – Přímo na „místě činu“, ve švýcarské Kostnici, kde byl před 600 lety upálen Mistr Jan Hus, budou moci diváci zhlédnout koprodukční snímek příští úterý 23. června.

19. 6. 2015 14:30
Doba čtení: 2 minuty

Další důvod pro naladění Regionální sítě 8: kulinářská Mňam TV

TÝDENNÍ REVIZE – Televizní diváci, kteří si ještě nenaladili signál nejnovějšího multiplexu Českých Radiokomunikací a jsou v jeho dosahu, budou mít brzy důvod to změnit

Doba čtení: 5 minut

Švýcarská veřejnoprávní televize v nabídce pozemní digitální TV v Rakousku

Spolupráce mezi jednotlivými německy hovořícími zeměmi funguje na vysoké úrovni. Příkladem je stanice 3sat, která vzniká v kooperaci veřejnoprávních televizí z Německa, Rakouska a Švýcarska.

Doba čtení: 1 minuta

Veřejnoprávní kanál 3sat slaví třicet let, staví především na úspěšné spolupráci

„Je to velmi úspěšný projekt spolupráce veřejnoprávních médií, který byl nejprve experimentem, ale v průběhu let se ukázal jako nepostradatelný,“ uvedl šéf stanice Gottfried Langenstein.

2. 12. 2014 14:00
Doba čtení: 2 minuty

Satelitní televize se nám nevyplatila, přiznal operátor T-Mobile

TÝDENNÍ REVIZE – Přesto, že se hlavní událost týdne hledala obtížně, a pravděpodobně leckdo s ní nebude souhlasit, krach satelitní televize od T-Mobilu tomuto týdnu dominoval.

Doba čtení: 5 minut

O víkendu bylo u nás možné zachytit hned několik DAB multiplexů ze Švýcarska

V Krušných horách se podařilo v rámci digitálního rozhlasu zachytit více než dvě stovky stanic. Do České republiky dolétl v pásmu VKV signál až ze Švédska.

Doba čtení: 1 minuta

Nekódovaná verze Nickelodeonu ze satelitu Astra přechází na celodenní vysílání

UVNITŘ FOTO – V rámci nového tematického bloku Nick Night budou uváděny pořady dobře známé i v České republice. Noční pásmo má být určeno pro teenagery a dospívající diváky.

Doba čtení: 1 minuta

Piano Media přesouvá svoji centrálu z Bratislavy do Vídně

Firma to oznámila v souvislosti se získáním investice od fondů aws Gründerfonds a 3TS Cisco Growth. Peníze použije na expanzi v Rakousku, Německu a Švýcarsku.

Doba čtení: 1 minuta

Netflix letos expanduje do Německa i Rakouska, Česko zatím úspěšně míjí

Služba už je v současné době dostupná pro více než 48 milionů uživatelů v přibližně 40 zemích světa. Produkuje například úspěšný seriál House of Cards s Kevinem Spaceym.

Doba čtení: 1 minuta

Vylepšený satelitní standard DVB-S2 míří ke schválení, panika však není na místě

UVNITŘ DOKUMENT – Technologie DVB-S2X by mohla v extrémním případě navýšit daný satelitní multiplex o padesát procent a umožní mimo jiné i lepší využití při mobilní komunikaci.

Doba čtení: 2 minuty

Ve Švýcarsku už se prodalo přes milion a půl digitálních rozhlasových přijímačů

V České republice se statistiky o tom, kdo digitální vysílání naladí a kolik má v reálu posluchačů, nevedou. Ví se tak pouze to, že DAB signál má k dispozici přibližně 50 % obyvatelstva.

27. 2. 2014 12:30
Doba čtení: 1 minuta

Hudební kanál iConcerts slibuje rozšíření původní tvorby, začal vysílat zprávy

UVNITŘ VIDEO – V zemích bývalé federace je tematická stanice součástí nabídky satelitní televize Skylink, kde vysílá po krachu operátora Satellite BG ve standardním rozlišení.

Doba čtení: 1 minuta

Silvestr na nekódovaném 3satu opět s atraktivními koncerty, většina bude v HD

UVNITŘ ROZPIS A FOTOGALERIE – Diváci, kteří budou chtít poslední den roku 2013 trávit netradičně, si mohou na celý den pustit tuto veřejnoprávní stanici. Rozhodně nebudou litovat.

Doba čtení: 3 minuty

Českým televizím se otvírá díky hybridnímu vysílání široké pole působnosti

UVNITŘ FOTOGALERIE – Velkou šanci zaujmout diváky novou technologií má hudební televize Óčko, která ji nasadí v multiplexu 3. Mohla by nabídnout streamování obsahu i další služby.

Doba čtení: 5 minut

Švýcarská veřejnoprávní televize nasadí příští měsíc hybridní vysílání HbbTV

Veřejnoprávní vysílatel ve Švýcarsku nabízel hybridní technologii doposud pouze u kanálů RTS, tedy stanic RTS Un a RTS Deux. Na satelitu je však signál obou programů kódován.

Doba čtení: 1 minuta

CzechAccelerator podpoří další české firmy a start-upy

CzechInvest otevřel šesté kolo startupového akcelerátoru CzechAccelerator. O účast se můžete ucházet do 9. září.

Doba čtení: 1 minuta

Kanál Joiz zaměřený na nová média už testuje na satelitu Astra

Joiz se nebude vyhýbat žádným tématům, která pálí uživatele sociálních sítí, jako jsou Facebook nebo Twitter. Zaměří se na hudbu, módu, lifestyle, sex a chybět nebude ani politika.

Doba čtení: 1 minuta

Nekódovaný kanál 3sat nabídne 1. května opět den plný koncertů

UVNITŘ DOKUMENT Coldplay, Queen, Take That, Westlife, Kylie Minogue, Shakira a mnozí další. To jsou interpreti, které budou moci vidět diváci na obrazovce 3satu letos.

Doba čtení: 1 minuta

Ve Švýcarsku se už používá přes milion digitálních rozhlasových přijímačů

Podle údajů od obchodníků se v roce 2012 podařilo prodat přes čtvrt milionu rozhlasových přijímačů s technologií DAB+. Podíl na tom má pochopitelně i bohatá programová nabídka.

Doba čtení: 1 minuta

Švýcarský kanál Joiz začne vysílat v Německu. Na satelitu bude nekódovaný

UVNITŘ VIDEO Program je založen na úzké komunikaci se samotnými diváky. Je jedním z komunitních typů médiích, kterých bychom se v budoucnu v rámci digitalizace mohli dočkat i u nás.

31. 1. 2013 10:01
Doba čtení: 1 minuta