Hlavní navigace

Švýcarské VPN zdarma? Autoři šifrovaného ProtonMailu spustili novou službu

Sdílet

David Slížek 22. 6. 2017

Před třemi lety rozjeli end-to-end šifrovanou e-mailovou službu ProtonMail, teď švýcarský tým rozšiřuje služby o další projekt, který má chránit bezpečí a soukromí uživatelů – ProtonVPN.

VPN (Virtual Private Network) by dnes měla být pro uživatele téměř povinným vybavením. Vytváří šifrované spojení mezi počítačem a serverem poskytovatele služby. Umožňuje například chránit identitu uživatele, obcházet blokování webů či geoblokovaných služeb nebo zabezpečit připojení k sítím na veřejných místech.

ProtonVPN nabízí své služby v několika úrovních. Ta základní je dost omezená – dá se používat jen na jednom zařízení, uživatel se může připojovat k serverům jen ve třech zemích a dosáhne na nižší rychlosti. Výhodou ovšem je, že tato základní služba je zdarma. Za vyšší úrovně uživatel musí zaplatit – ceny začínají na 5 eurech měsíčně (respektive na 4 eurech za měsíc při platbě na celý rok).

Autoři ProtonVPN se chlubí silným zabezpečením serverů (ve Švýcarsku je prý mají uložené v bývalém protiatomovém armádním krytu), vestavěnou podporou Toru, servery umístěnými ve 14 zemích a také tím, že Švýcarsko má v oblasti sledování soukromí uživatelů jedny z nejbenevolentnějších zákonů – nevyžadují například žádné ukládání logů o komunikaci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.